V Štátnom divadle po roku opäť potečie krv

Po úspešnom prvom ročníku divadelníci aj v tomto roku oslávia Svetový deň divadla 27. marca akciou Divadelná kvapka krvi. Podujatie organizuje Občianske združenie Košické divadlo a Štátne divadlo Košice v spolupráci s Národnou transfúznou službou.

 IMG_5005_copy

Počas tohto dňa budú,  tak ako vlani,  priamo vo vestibule historickej budovy umiestnené tri odberové jednotky košickej transfúznej stanice. Prvý ročník bol pre nás milým prekvapením, veď darovať krv prišlo dovedna takmer sto darcov,  a nielen z divadla, čím sa Divadelná kvapka krvi stala najväčším mobilným odberom v Košiciach,”  povedal predseda OZ Košické divadlo František Ténai. Podujatie je podľa neho príležitosťou spropagovať darcovstvo krvi medzi návštevníkmi divadla a tým prepojiť kultúru so zdravím a pocitom ľudskej spolupatričnosti a pomoci.

Krv prídu určite darovať viaceré osobnosti  z činohry, baletu i opery. V minulom roku medzi darcami nechýbali napríklad herci Ivan Krúpa, Dana Košická či Róbert Šudík, ale aj produkčný baletu Dominik Béreš i zástupcovia orchestra opery.

Osobnosti košického divadla veria, že sa k nim počas druhého ročníka pripojí aj veľa priaznivcov divadla. „Verím, že prídu nielen pravidelní darcovia, ale tak ako vlani aj mnoho  tých, ktorí sa doteraz neodhodlali pre takýto krok,” dodal Ténai.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>