V televíznom hlasovaní ocenilo EHMK 2013 viac ako tri štvrtiny Košičanov

(zive.sk; 14/11/2013; tlačová správa ; Zaradenie: tlačové správy)

V Košiciach spustili unikátny spôsob informovania verejnosti o kultúrnych podujatiach.

 

Tento text je tlačovou správou, ktorá je publikovaná v plnom znení. Redakcia nenesie zodpovednosť za jej obsah.

 

Prostredníctvom multimediálnej aplikácie v televíznom set-top boxe získajú užívatelia prehľad aj o programe Európskeho hlavného mesta kultúry 2013. V interaktívnej ankete priamo na obrazovke sa viac ako 75 percent Košičanov vyjadrilo, že EHMK 2013 pomohlo šíriť meno Košíc vo svete.

 

V týchto dňoch získali užívatelia TV služieb v Košiciach možnosť sledovať na svojom prijímači nielen samotný televízny program, ale na jeden klik aj prehľad o najbližsích podujatiach v meste.Cieľom aplikácie je jednoduchým spôsobom informovať verejnosť o kultúrnom živote metropoly Východu. Obsah tvoria články a reportáže z aktuálne prebiehajúcich podujatí a taktiež kalendár podujatí na najbližšie obdobie. Aplikácia sa zobrazuje priamo na televíznej obrazovke, služba je bezplatná a spustená automaticky, nie je potrebná žiadna aktivácia.

 

“V rámci podpory kultúrnych podujatí sme sa Košičanov cez set-top box spýtali, či si myslia, že organizácia Európskeho hlavného mesta kultúry pomohla šíriť meno Košíc vo svete,” hovorí Vlastimil Lakatoš, šéf IPTV v ANTIKu. “Z takmer tritisíc hlasujúcich košických rodín až 76 percent s týmto názorom súhlasilo”. V ďalšej otázke 69 percent hlasujúcich privítalo možnosť dostávať informácie o podujatiach v meste prostredníctvom obrazovky.

 

ANTIK Telecom v spolupráci s Magistrátom mesta Košíc, Košice 2013 n.o. a One Click, s.r.o. pripravil aplikáciu pre svojich klientov bezplatne. Hlasovanie v anketách umožňuje na Slovensku unikátny systém, ktorý zobrazuje otázky priamo počas bežiaceho TV vysielania (po súhlase diváka). Aplikácia je dostupná na všetkých Juice Mini a SmartTVBox set-top boxoch Antiku.

 

ANTIK Telecom Spoločnosť ANTIK Telecom, s.r.o. vznikla v roku 1999. Vo desiatkach miest a viac ako 100 obciach na východnom a strednom Slovensku prevádzkuje vlastnú sieť, na ktorej poskytuje telekomunikačné služby pre 45 tisíc zákazníkov. Vo svojom portfóliu ponúka pripojenie k internetu, telefonovanie aj digitálnu televíziu. Aby boli tieto služby na čo najvyššej úrovni, má ANTIK Telecom v Košiciach laboratórium, ktoré sa zaoberá výskumom a vývojom rôznych technológií pre digitálne spracovanie obrazu, ako aj iných technológií pre telekomunikačný priemysel.

 

Sesterská spoločnosť ANTIK Technology sa venuje najmä výrobe a distribúcii hi-tech zariadení pre digitálnu televíziu. Zariadenia od ANTIKu vyvinuté v Košiciach a vyrobené prevažne v Ázii sú dnes nasadené okrem Slovenska a Českej republiky u telekomunikačných operátorov po celom svete napr. v USA, Švédsku, Nemecku, na Strednom Východe a v juhovýchodnej Ázii. Na Slovensku je spoločnosť známa produktom SmartTVbox, ktorý ako prvý priniesol možnosť sledovať televíziu cez bežné internetové pripojenie od ktoréhokoľvek operátora.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>