Velvet run a Medzinárodný maratón mieru “pribehnú” čo nevidieť

Pre všetky aktívne ženy a dievčatá je aj v roku 2013 pripravený koncept nesúťažných behov VELVET RUN, ktoré na jeden deň ovládnu Bratislavu a Košice. Prvý týždeň školských prázdnin priniesol i dátum, od ktorého sme začali odpočítavať 3 mesiace do štartu jubilejného 90. ročníka Medzinárodného maratónu mieru.

2154 (800x553)

VELVET RUN

Trať je v oboch mestách nenáročná, meria 5 km a zvládnu ju aj tie, ktoré s behom iba začínajú. Pre dámy, čo sa chcú zúčastniť, no k behu pristupujú s rešpektom, je pripravená disciplína Prechádzka. Záujem o beh na Slovensku stále rastie, medzi ženami obzvlášť, a preto sme presvedčení, že sa nám spoločne podarí prekonať vlaňajší počet účastníčok.

Neoddeliteľnou súčasťou podujatia je sprievodný program pre celú rodinu, dobrá hudba a skvelá atmosféra. Velvet run okrem propagácie zdravého životného štýlu každý rok pomáha a nebude tomu inak ani teraz. Výťažok zo štartovného bude venovaný nadácii Ivany Christovej ORIN PANACEA. O tom, kam presne finančné prostriedky prostredníctvom nadácie poputujú, vás budeme informovať v najbližších týždňoch.

image

 

A na záver to najpodstatnejšie, kde a kedy sa behov môžete zúčastniť:
31. 8. 2013 (sobota) – Bratislava, Sad Janka Kráľa pri Auparku

1. 9. 2013 (nedeľa) – Košice, lesopark Anička

 

Najstarší európsky maratón

V minulom týždni boli známe čísla z uzávierky 2. etapy registrácie, končiacej 30. júna. Dozvedeli sme sa z nich , že tempo prihlasovania neopadlo, naopak v závere júna sa opäť zintenzívnilo. V dvoch najsledovanejších  disciplínach, teda kráľovskom maratóne i vyhľadávanom polmaratóne, môžeme stále konštatovať,  že  prihlášok je o 100 % viac než v rovnakom čase v roku 2012. Čo teda poradiť  tým, ktorí stále vyčkávajú ?  Azda to, aby sa  rozhodli do 30. augusta, kedy je tiež uzávierka pre tých, ktorí by radi dostali štartovné číslo so svojím menom.

dsc_2008 (800x532)

 

Deň pred začiatkom MMM vypukne v Košiciach známe kultúrne podujatie Biela noc. Bude to tiež termín, kedy sa organizátori budú zaoberať otázkou, či kvôli logistickému zabezpečeniu budú vyhlasovať v jednotlivých disciplínach takzvané stop stavy. Platí to samozrejme i pre zahraničných účastníkov, ktorí dnes tvoria paletu zastupujúcu 41 krajín. Novými miestami na mape sa v posledných dňoch stali Brazília, Mexiko, ale i Vatikán.  Pripomeňme, že  pôvodne projektovaný počet štartujúcich vo všetkých disciplínach osciloval okolo čísla 8 500.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>