Víťazstvom na VSE CITY RUN je bežať pre iných

Štvrtkové charitatívne bežecké podujatie VSE CITY RUN podporil svojou účasťou  aj 13- členný bežecký tím EHMK – Košice 2013.

autor_Veronika Cholewova (23)Už po šiestykrát si športoví nadšenci v Košiciach zabehli trať dlhú 4 km. Celá plejáda športovcov nášho mesta vyštartovala do ulíc mesta o 17. hodine s cieľom zúčastniť sa v čo najhojnejšom počte a pomôcť iným. Vlaňajší počet účastníkov sa ustálil na čísle 1345, tento rok bežalo viac než 2000 ľudí.

Svojho športového ducha a vysoké nasadenie vložili do behu zamestnanci Košice 2013, n. o. na čele s riaditeľom Jánom Sudzinom. Potešilo ich víťazstvo, ktoré nečakali. Vyhrali, aj keď iba tombolu. Aj keď im vlastne o skutočné víťazstvo nešlo, teší ich, že podporili správnu vec.

Zabehol si aj primátor Richard Raši a jeho kolegovia z magistrátu. Nechýbal manažment a zamestnanci spoločnosti Východoslovenská energetika, firemné tímy NESS, ABB, Magneti Marelli,Getrag, T‐Systems, hokejisti HC Košice, basketbalistky Good Angels, vodní pólisti ČH Hornets, plavci a vodní pólisti ŠKP Košice, futbalisti MFK Košice, orientační bežci a florballisti ATU Košice, kickboxeri z klubu Guard Steel Trans Kickboxing. Myšlienku VSE City Run prišli podporiť aj olympionička Katarína Berešová, ku ktorej sa pridali bežci z klubu Obal Servis Košice.

autor_Veronika Cholewova (13)Na akcii nechýbal ani Košiciam známy Blue man, ktorý bežal tradične v elastickom modrom oblečení. Nielen športovci, ale aj mamičky s kočíkmi, oteckovia s malými deťmi, seniori, ľudia s komickými parochňami a mnohí ďalší svojím behom finančne podporili Zväz diabetikov Slovenska. Výťažok z podujatia VSE CITY RUN poputuje na rekondično‐integračný pobyt detských diabetikov s ťažkým zdravotným postihnutím v Žiarskej doline pod Roháčmi. Deti tak prežijú letné dni kúpaním v aquaparku, hipoterapiou, stretnutím s horským vodcom, zlaňovaním a mnohými inými zábavnými aktivitami. Podujatie zorganizovala spoločnosť Progress Promotion Košice spolu s generálnym partnerom Východoslovenskou energetikou a.s. Košice

Text a foto: Veronika Cholewová

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>