Vstúp do magickej noci múzeí a galérií 2013!

Podujatie Košická noc múzeí a galérií, ktoré vzniklo podľa francúzskeho formátu, aj tento rok spojilo kultúrnych operátorov v meste Košice (múzeá a galérie) s podporou partnerských organizácií Košice-Turizmus a Košice 2013, n.o.

Toto populárne podujatie je jednou z profilových udalostí programu Európskeho hlavného mesta kultúry Košice 2013.

V sobotu 18. mája 2013 v čase od 17.00 do 24.00 hodiny otvoria svoje brány tieto kultúrne inštitúcie:

Východoslovenské múzeum, Slovenské technické múzeum, Východoslovenská galéria, Múzeum Vojtecha Lőfflera, Pamätná izba Sándora Maraia, Pyecka gallery, DIG gallery.

940x380

Tento rok budú pre návštevníkov sprístupnené aj priestory Archeologického komplexu Dolná brána, ktorá bude v roku 2013 „Trinástou komnatou”,  skrývajúcou tajomstvá a výhľady do budúcnosti.

Návštevníci túlajúci sa po múzeách a galériách môžu svoje nočné kroky nasmerovať aj na Hrnčiarsku ulicu, ktorá bude osvetlená zaujímavými farebnými svetlami a počas tejto noci budú mať svoje prevádzky otvorené aj remeselníci, ktorí tam pôsobia.

Počas podujatia platí do múzeí a galérií jednotné, zvýhodnené vstupné 1 €. Vstupné zaplatíte v prvom navštívenom múzeu či galérii a do ostatných už máte vstup zdarma!

Viac informácií o programe na www.visitkosice.eu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>