Zahraniční turisti

(Rádio Slovensko, 7:00; Rádiožurnál Slovenského rozhlasu; 11/08/2013;  Peter Hanák; Zaradenie: z domova)

Peter Kollárik, moderátor: “Na Slovensku máme tohto roku viac zahraničných turistov. Aktuálna letná sezóna bude zrejme rekordná, tvrdí Slovenská agentúra pre cestovný ruch. Hoteliéri sú však opatrnejší – turistov síce pribudlo, no podľa nich to bude možné považovať za úspech, až keď u nás začnú viac navštevovať hotely a reštaurácie.”

 

Peter Hanák, redaktor: “Najnavštevovanejšími destináciami sú naďalej Bratislava, Tatry a Liptov, no tento rok k nim vďaka projektu Európskeho hlavného mesta kultúry pribudli Košice. Hovorca agentúry Martin Šebesta.”

 

Martin Šebesta, hovorca Slovenskej agentúry pre cestovný ruch: “Jedným z dôvodov, pre ktoré sú Košice populárnou destináciou, je aj to, že vydavateľstvo turistických sprievodcov Lonely Planet a spravodajská televízia CNN ich zaradili pre tento rok medzi najpodstatnejšie miesta na svete a v Európe, ktoré treba navštíviť.”

 

Peter Hanák, redaktor: “Nestačí, aby ľudia prišli, ale musia si aj kúpiť služby – hovorí prezident Zväzu cestovného ruchu Marek Harbuľák.”

 

Marek Harbuľák, prezident Zväzu cestovného ruchu SR: “Tie informácie, ktoré zatiaľ máme, hovoria síce o väčšom počte návštevníkov zo zahraničia na Slovensku, avšak dôležité bude asi to, či využijú služby, ubytovacie zariadenia a stravovacie zariadenia.”

 

Peter Hanák, redaktor: “Podľa Slovenskej agentúry pre cestovný ruch je Slovensko zážitkovou destináciou, kde sa ľudia na jednom mieste zdržia len krátko. Navyše, znižovanie počtu prenocovaní v hoteloch je celosvetový trend. Bankový analytik Boris Koršňák upozorňuje, že hoci počet turistov u nás rastie, celkovo máme oveľa menej turistov ako ostatné európske štáty.”

 

Boris Koršňák, bankový analytik: “V prepočte na jedného obyvateľa je menej turistov už iba v Litve, Poľsku, Rumunsku, alebo Srbsku.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>