Zažite divadelný koncert Jiřího Stivína

1456129_750225021670692_972868920_nUž zajtra k nám príde skvelý jazzman Jiří Stivín so svojim novým divadlom. Piatkový večer môže byť lepší v Kasárňach/Kulturparku. 

Hudobná revue so spevom, jazzom i “kecami”, v ktorej nebudú chýbať známe herecké klenoty ako B. Polívka, Z. Stivínová, J. Werich, V. Burian, J. Suchý, M. Labuda, M. Lasica, O. Nový či V. Havel. Vynikajúci český jazzman Jiří Stivín po minuloročnej úspešnej šnúre a oslave 70-tky prichádza s jedinečným projektom.

Jeho nové predstavenie búra akékoľvek hranice. Ak máte otázku, dostanete na ňu odpoveď. Ak máte chuť hrať, hráte. Stivín prinesie so sebou doslova divadelný koncert, na ktorom je scéna malou obývačkou, kde si divák môže posedieť a dokonca i zaimprovizovať s týmto charizmatickým jazzmanom. “Bol som trochu „flákač“, celý život som nič nerobil až pokým som sa nerozhodol, že budem robiť hudbu,” povedal v jednom rozhovore jazzman, ktorý si skutočne vybral správne. Jeho predstavenie nemá pevný scenár a prezentáciu hudby, či už divadelnej, filmovej, ľudovej, improvizovanej alebo vlastnej, dopĺňa projekciou videí, v ktorých sa objavujú známe české a slovenské kultúrne osobnosti.

Jiří Stivín je významný český umelec mnohých talentov. Ľudia doma i v zahraničí ho poznajú ako jazzového hudobníka, multiinštrumentalistu, skladateľa, rockera skupiny Sputnici, spoluzakladateľa kvarteta Jazz Q, najlepšieho saxofonistu roku 1967, študenta Kráľovskej akadémie v Londýne, dirigenta činoherného orchestra Národného divadla, opakovaného víťaza flautovej kategórie v európskych anketách Jazz Forum, absolventa filmovej fakulty a hudobnej kompozície na pražskej AMU, bývalého kameramana, učiteľa a iniciátora rôznych formácií od jazzu cez “vážnohudobné experimenty” až po improvizácie starej hudby či showmana. Stivín je fenomén, ktorého však nespočetné vymenúvanie nedokáže vystihnúť. Jeho osobnosť sa sotva dá zadefinovať v nejakej encyklopédii, o čom svedčí jeho univerzálnosť súca na svetové scény, jam sessions i na koncert v dedinskej krčme. Jeho tvorivý prístup k hudobnému materiálu v nejednom ohľade prekračuje obecne zažité predstavy o jazze a zároveň búra hranice medzi jednotlivými hudobnými žánrami.

Vstupné: 8 €

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>