Zazvoňte si! Na historickej zvonici v Košiciach osadili nový zvon

(pluska.sk; 14/11/2013; TASR ; Zaradenie: Regióny)

Drevená zvonica sa nachádza v areáli Východoslovenského múzea v Košiciach, ktorého návštevníci si na novom zvone môžu pokojne aj zazvoniť. Je na ňom nápis Košice EHMK 2013, ktorý bude pripomínať tohtoročný titul východoslovenskej metropoly.

 

KOŠICE. Nový bronzový zvon inštalovali dnes do historickej drevenej zvonice v areáli Východoslovenského múzea (VSM) v Košiciach.

 

Môžte naň aj zazvoniť

Je na ňom symbol múzea a nápis Košice EHMK 2013, pripomínajúci tohtoročný košický titul Európske hlavné mesto kultúry. Zvon s hmotnosťou 38 kilogramov umiestnili do zvonice pochádzajúcej z obce Mineraľnoje na Zakarpatskej Ukrajine.

 

“Bude tu trvale prístupný a viditeľný pre návštevníkov Východoslovenského múzea, a bude sa naň dať aj zvoniť,” povedal kustód výtvarného umenia VSM Ivan Havlice.

 

Na Námestí Maratónu mieru

Bronzový výrobok odlial majster zvonolejár Michal Trvalec zo Žarnovickej Huty počas akcie Zvonky zvoňte, ktorá predchádzala známemu košickému podujatiu Biela noc.

 

Zvonica spolu s kostolíkom z Kožuchoviec stojí v areáli historickej účelovej budovy VSM na Námestí Maratónu mieru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>