Holandská umelkyňa “postavila” košické paneláky

_400x321_screenshot_filmpje_

www.roosvandijk.com

Roos van Dijk je mladá umelkyňa z Holandska, ktorá počas troch mesiacov v Košiciach na rezidenčnom pobyte v rámci projektu K.A.I.R. (Košice Artist in Residence) vytvorila paneláky. Košické sídliska ju uchvátili svojou pestrosťou farieb.

Roos študovala na Artez Institute of Arts v Arnheme a krátko po absolvovaní získala grant pre začínajúcich umelcov od Mondriaan Fund.

Maliarku fascinovala moderná architektúra a ruch súčasného mestského života. V Košiciach sa inšpirovala špecifickým prostredím mesta – sídliskami zaplnenými jednotvárnymi panelákmi, ktoré sa odlišujú výraznými farbami fasád.

Výstavu Never Be the Same Again nájdete v Mestskom výmenníku v Kasárňach/Kulturparku v pavilóne November. Srdečne vás pozývame na dnešnú vernisáž, ktorá bude o 18:00. Výstava bude otvorená do 28. novembra denne od 16:00 do 18:00.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>