Otvorené knihy vystriedali otvorené duše

autor_foto_Veronika CholewovaPosledná Literárna čítačka na festivale Leto v parku mala veľký úspech. Počet účastníkov prekvapil aj samotných organizátorov. Aj keď sa literárny večer prvýkrát neuskutočnil pod holým nebom, nestratil na svojom čare ani vo vnútri pavilónu Kasární/Kulturparku. Vonku žiarili hviezdy a vo vnútri nová generácia autorov.

Najskôr bol odprezentovaný nový časopis VERTIGO, potom sa predstavili autori s vlastnými textami, ale aj obľúbenými knihami. Akcia s názvom OPEN BOOK prilákala napriek chladnému počasiu veľa milovníkov literatúry. Aj keď jej pôvodnou myšlienkou bolo, aby si ľudia priniesli svoje obľúbené knihy a čítali z nich, oveľa viac autorov prišlo s vlastnou tvorbou.

Dali čítal úlohy z geometrie_Veronika_CholewovaKniha Pán Prsteňov – Spoločenstvo Prsteňa ma naučila čítať, pretože po knihe Čenkovej deti som neznášala knihy, ” vyznala sa Alexandra Varcholová a prečítala z nej niekoľko strán. Jednou z obľúbených kníh, z ktorej slová večer odzneli, bola aj Biblia. V Košiciach žijem a pracujem už rok. Veľmi sa mi páčia podobné podujatia EHMK ,” povedal mladík. Literárny autor Dali vytiahol z tašky niečo iné a pobavil čítaním Zbierky riešených úloh z geometrie.

Veronika Cholewova (2)Vlastnú tvorbu čítali členovia literárneho klubu Kolik. “Každý mesiac k nám pribúdajú noví autori. Môžete sa k nám pridať,” vyzvala ľudí Alena Zavocká. Prvýkrát čítala text niekoho iného – nesmelého, ale zaujímavého autora, ktorý sedel v publiku. Pikantnými textami rozosmial aj Lukáš Mano o študentských časoch.

Využite ešte posledné dní na stretnutie s knihou v Kasárňach/Kulturparku. Letná čitáreň je otvorená do nedele v čase od 15:00 do 20:00.

text a foto: Veronika Cholewová