Prednášajúci

Profily prednášateľov

v abecednom poradí

EvansKeith Evans (Veľká Británia)
Výkonný riaditeľ CIDA (Agentúra pre rozvoj kreatívneho priemyslu)

Od roku 2001 pracoval s tisíckami firiem zameranými na všetky druhy kreatívnych disciplín. Jeho profesionálna činnosť je zameraná na rozvoj medzinárodných projektov na podporu firiem kreatívneho priemyslu, tvorbu európskych noriem a projektov zameraných na kreatívnu obnovu a regeneráciu miest a vidieckych osídlení.

FesselBernd Fesel (Nemecko)
Konzultant pre oblasť kreatívneho priemyslu v projekte RUHR.2010 – Európske hlavné mesto kultúry

Pracuje ako nezávislý organizátor kultúrnych podujatí a odborník na kultúrnu politiku v Berlíne a Bruseli. Vlastní galériu Fesel, založenú v Duseldorfe v roku 1977, ktorá sa premenovala na Fesel Moderné umenie v roku 2005. Študoval Ekonomiku a filozofiu v Heidelbergu a Bonne od roku 1983 do 1990. V roku 1995 sa stal členom pracovnej skupiny v rámci organizácie Spolková asociácia nemeckých galérií (Bundesverband Deutscher Galerien – BVDG), od 1996 do 1997 bo členom rady BVDG a od 1997 do 2003 jej výkonným riaditeľom. Je čestným hovorcom Nemeckej rady pre vizuálne umenie, člen Nemeckej rady pre kultúrne štatistiky, predseda expertnej komisie „Dane” v Rade pre nemecké umenie. Od roku 2007 je Poradca v oblasti kreatívneho priemyslu – Európske hlavné mesto kultúry Ruhr 2010; Zástupca riaditeľa ECCE – Európske centrum pre kreatívne technológie; Poradca Nemeckej komisie pre UNESCO a Nemeckej kancelárie zahraničných vzťahov; Člen dozornej rady Bundesakademie Wolfenbüttel

FlachbartGeorg Flachbart (Nemecko/Slovensko)
Riaditeľ/mind(21)factory

Je filozof činu a riaditeľ mind(21)factory pre znalostné inžinierstvo a dizajn v Štutgarte a Berlíne. Od roku 1968-73 študoval filozofiu, psychológiu a formálnu logiku na Karlovej univerzite v Prahe (PhD 1974) a neskôr pracoval ako vedecký asistent na Oddelení filozofie vedy na Inštitúte Filozofie a Sociológie Slovenskej akadémie vied v Bratislave. Od roku 1980 žije v Nemecku a pracuje hlavne ako autor, režisér a producent v oblasti audiovizuálnych médií, teórie architektúry a aplikovanom umení. Jeho práce v oblasti médií získali vysoké ocenenia – viaceré zlaté, strieborné a bronzové medaily – na medzinárodných súťažiach v New Yorku, Chicagu, Hamburgu. V súčasnosti reprezentuje Oddelenie ekonomického rozvoja mesta Štutgart/Kreatívny priemysel v komisii expertov v projekte ECCE Innovation, financovaným Európskou Komisiou.

hartmannBernd Hartmann (Nemecko)
Projektový manažér/Mesto Štutgart

Bernd študoval žurnalistiku, literatúru a podnikové hospodárstvo v Nemecku a Kanade. Po práci pre regionálnu inovačnú agentúru v Štutgarte a konzultačnú spoločnosť v Berlíne, začal pracovať pre Oddelenie rozvoja hospodárstva mesta Štutgart ako projektový manažér pre kreatívny priemysel v roku 2008. Súčasne pracuje na svojej PhD práci zameranej na komunikačné štúdie a je spolupracovník pre program UNESCO budovanie Kapacít U40 – Kultúrna Diverzita 2030.

Štefan Klein (Slovensko)
Vedúci katedry dizajnu, dizajnér/Vysoká škola výtvarných umení Bratislava

Štefan Klein je úspešný pedagóg a renomovaný dizajnér. Dlhodobo spolupracuje s výrobcami transportných zariadení na Slovensku a v zahraničí ako napríklad VolksWagen, Audi, BMW, Ford, Johnson Controls. Od roku 1993 vedie oddelenie transport dizajnu na VŠVU. Získal Národnú cenu za dizajn´97 – motorový rušeň R 755 a Baničovu cenu (Úrad pre patenty a vynálezy) – LEA, ľahký elektrický automobil, 1999. Je autorom mnohých dizajnérskych projektov zameraných na transport.

KutasRadoslav Kutaš (Slovensko)
Expert/ Mediálny inštitút

Po pôsobení v Rade pre vysielanie a retransmisiu, kde pôsobil ako zástupca vedúceho programového odboru, pracoval na Ministerstve kultúry SR ako riaditeľ odboru audiovízie a kinematografie. V súčasnosti pracuje ako nezávislý expert so zameraním na médiá a informačnú spoločnosť, čiastočne so zameraním na reklamu a digitálne vysielanie. Prednáša na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Je spoluautorom rôznych odborných štúdií.

LangeBastian Lange PhD. (Nemecko)
Vedec a projektový manažér/Leibniz-Institute for Regional Geography Leipzig

Bastian Lange získal titul PhDr z Geografie. Od roku 2006 je výskumníkom a projektovým manažérom na Leibniz-Institute pre regionálnu geografiu v Leipziku. V súčasnosti pracuje na európskom projekte ACRE a spracováva prvú správu o kreatívnom priemysle pre federálny štát Sasko. Spoločne s Inga Wellmann vedie konzultačnú spoločnosť Multiplicities (www.multiplicities.de). Contact: Bastian.Lange@berlin.de

LeimuellerGertraud Leimueller (Rakúsko)
Prezidentka Rakúskej organizácie pre rozvoj kreatívneho priemyslu

Gertraud Leimueller zároveň vedie spoločnosť winnovation vo Viedni (www.winnovation.at), ktorá sa zaoberá medzinárodným výskumom a konzultačnou činnosťou zameranou na transfer inovačných metód. Je členkou Európskeho expertného tímu zameraného na inovácie v službách, ktorý je poradným orgánom Európskej Komisie v tejto téme. Vyštudovala Harvardskú univerzitu (MPA) a na Viedenskej Univerzite získala doktorát (Ph.D.).

FesselClaire Newman (Francúzsko)

projektový manažér/ECCE – Európske centrum pre kreatívnu Ekonomiku

Claire Newman je manažérkou inovačného projektu ECCE – Európske centrum pre kreatívnu Ekonomiku a členom tímu pre Hospodársky rozvoj a medzinárodné vzťahy mesta Nantes. Pracovala na príprave a tvorbe projektu ECCE už od jeho začiatkov a v súčasnosti je hlavnou koordinátorkou zúčastnených európskych partnerov. Má 15 rokov skúseností v európskych kontrolných orgánoch a projektovom manažmente v súkromnom aj verejnom sektore v Bruseli, Paríži a Nantes.

Lasse Paananen (Fínsko)
Výkonný riaditeľ/Ideone Ltd.

Lasse Paananen pracuje ako výkonný riaditeľ spoločnosti Ideone Ltd. Ideone je vo Fínsku lídrom v oblasti tvorby nástrojov a metód zameraných na inovácie v súkromnom sektore. Ideone poskytuje služby pre nové firmy, rozvojové organizácie, lokálnu, regionálnu samosprávu ako aj pre fínsku vládu. V súčasnosti pracuje ako riaditeľ programu Kreatívne Tampere, ktorý je najväčším regionálnym rozvojovým projektom zameraným na Kreatívnu ekonomiku vo Fínsku. Ideone spravuje aj organizáciu (CIF) – Kreatívny priemysel Fínska, ktorá je koordinátorom národného rozvojového programu garantovaného Fínskym ministerstvom školstva zemeranom na ekonomický rast a medzinárodné partnerstvá v oblasti kreatívneho priemyslu.

RediAndrea Redi (Rakúsko)
Výkonná riaditeľka/ORTLOS Space Engineering

Andrea Redi je zakladateľkou a riaditeľkou organizácie ORTLOS Space Engineering so sídlom v Londýne a Grazi, ktorú založila v roku 2000 spolu so svojim manželom Ivanom Redi ako sieť pre interdisciplinárne partnerstvo. ORTLOS je dizajnérske štúdio, ktoré vytvára inovatívne prostredie a predstavuje možnosti pre zapojenie komunít, oslovuje konečných užívateľov a vytvára priestorové zážitky. Ich hlavnou náplňou je transformácia technológií 21. storočia do priestorových systémov, s cieľom vytvoriť online prostredie na prácu. Ortlos sa zameriava na rozšírenie klasických architektonických zadaní simuláciou virtuálneho prostredia, ktoré by sa malo aplikovať do budúcej reality s použitím najnovších počítačových technológií. Ich práce boli publikované a vystavované po celom svete vrátane Bienále architektúry v Benátkach v roku 2000. V súčasnosti vyučujú na Technickej univerzite v Grazi, Na Bartlett Univerzite v Londýne ako aj po celom svete.

RungeJan Runge (Belgicko)
Manažér medzinárodných projektov/ KEA európske záležitosti

Pracuje ako manažér medzinárodných projektov. Má sedemročné skúsenosti s konzultačnou činnosťou v oblasti médií, kultúry, kreatívneho sektora a vďaka svojej práci nadobudol bohaté skúsenosti s európskym kultúrnym a kreatívnym sektorom, s čím súvisí aj tvorba stratégií. Jan pracoval ako konzultant pre klientov od Európskych inštitúcií, národných ministerstiev, rozvojových agentúr, až po súkromné firmy podnikajúce v kreatívnom priemysle. Začínal ako výskumný pracovník pre oddelenie výskumu a vývoja Nemeckých telekomunikácií v Berlíne, následne pracoval v Londýne ako výskumný analytik v oblasti mediálnych stratégií. Skúsenosti s prácou pre verejný sektor získal v regionálnej agentúre pre inovácie v Štutgarte (krajská samospráva regiónu Baden-Württemberg). Získal titul MSc na London School of Economics a BA z Liverpoolskeho inštitútu pre vizuálne umenie. Hovorí po Anglicky, Nemecky a Francúzsky.

SamporŽeljko Martin Sampor (Slovensko)
Expert na európske a medzinárodné záležitosti/ PubRes s.r.o.

Reprezentoval Slovensko ako expert v rôznych európskych a medzinárodných organizáciách ako napríklad WIPO (Svetová organizácia pre duševné vlastníctvo), organizáciách zameraných na autorské práva a mediálne expertné skupiny pre radu EÚ a Európsku komisiu, Riadiaci výbor pre Európske médiá, UNESCO (a ďalšie). V súčasnosti pracuje ako nezávislý konzultant špecializovaný na autorské právo a mediálne záležitosti.

Aurel SlobodaAurel Sloboda (Slovensko)
Profesor/Technická univerzita v Košiciach, Strojnícka fakulta

Profesor v odbore technika a mechanizácia poľnohospodárskej a lesníckej výroby na Katedre bezpečnosti a kvality produkcie Strojníckej fakulty TU v Košiciach. Je absolventom MF VŠP v Nitre (1974). Dizertačnú prácu obhájil v roku1988, za docenta sa habilitoval v roku 1994. Za profesora bol menovaný v roku 2005. Je autorom vyše 150 vedeckých a odborných prác uverejnených doma i v zahraničí, z oblasti poľnohospodárskej dopravy, konštrukcie motorov a podvozkov a poľnohospodárskych strojov. Je spoluautorom 2 vynálezov a viacerých zlepšovacích návrhov. Je zodpovedným riešiteľom a spoluriešiteľom výskumných a grantových projektov a spoluautorom 3 monografií a 3 učebníc. Je členom vedeckých rád a redakčných rád vedeckých a odborných časopisov Je stálym členom Odboru poľnohospodárskej techniky, výstavby a energetiky, Slovenskej akadémie poľnohospodárskych vied (SAV), člen SAV.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>