Festival lokálnych televízií vyráža aj do košických ulíc

19IFoLT_A3.indd

Už dnes sa začína v Košiciach unikátny festival a jediný svojho druhu v Európe. Súťaž o prestížne ocenenie Zlatý žobrák sa uskutoční v Dome techniky. Už tradične prináša to najhodnotnejšie a najkvalitnejšie z produkcie nielen lokálnych televízií, ale aj produkčných spoločností a mladých autorov. Vybrať filmy, ktoré budú originálne, silné výpoveďou o živote a osudoch ľudí, to bude úlohou medzinárodnej poroty. Na jej čele aj v tomto roku stojí E .J. Baumeister Jr., reportér, moderátor, filmový producent a vedúci producent v CBS News, nositeľ viacerých významných ocenení.

Filmový festival predstaví v Ster Century Cinemas v OC Galéria, v átriu a vo vnútornom priestore Bábkového divadla Košice a v najmenšom košickom kine na Hrnčiarskej ulici výber najzaujímavejších filmov z celej Európy. Sú to filmy, ktoré diváci v bežných kinách nenájdu. Filmy uvedú (od 11. do 15. júna) osobnosti európskej a svetovej kultúry a filmového umenia. V kinách ich budú prezentovať režiséri, kameramani a herci.

V predvečer  festivalu – 10. júna sa predstavil svoj dokument Naivné sny Peter a Susann Scheinerovci v synagóge na Puškinovej ulici.

Otvárací večer 11. júna v GES klube s multimediálnym programom bude poctou herečke, speváčke, političke Meline Mercouri – autorke myšlienky európskych hlavných miest kultúry. Skutočnosť, že sa 19. medzinárodný festival lokálnych televízií koná v roku, kedy sú Košice Európskym hlavným mestom kultúry, inšpirovala organizátorov k vytvoreniu ešte bohatšieho kultúrneho programu ako po minulé roky. Tematicky zamerané vyšehradské a balkánske stretnutia majú ambíciu nielen oživiť mestské priestory, ale v rámci množstva podujatí vytvoriť platformu živej interaktívnej komunikácie a silných zážitkov. Dva dni “Esencie Košíc” si tak budú môcť všetci návštevníci užívať v Rodošte na Hrnčiarskej ulici, tretí deň zasa pestrým programom a gastro ponukou ožije Jesenského ulica.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>