Bábky žnú rozprávkové ocenenia

aucas4Bábkové divadlo v Košiciach má za sebou ďalšiu sériu úspešných divadelných hosťovaní doma aj v zahraničí. Aktuálne si z Medzinárodného festivalu bábkových divadiel Interľaľka v Užhorode prinieslo cenu za umelecké majstrovstvo. Ocenenie získala inscenácia Aucassin a Nicoletta, ktorá je veselým spracovaním francúzskej stredovekej legendy.

„Inscenáciu pripravil skúsený a renomovaný tím na čele s režisérom Karlom Brožkom. Ocenenie nadväzuje na uznanie, ktoré divadlo v posledných rokoch získalo na medzinárodnej pôde za inscenácie Zažmúročko a Filipko a ježibaba,“potvrdzuje umelecký šéf divadla Ivan Sogel.

Tým ale úspech a pozitívne prijatie divadla v zahraničí nekončí. V rámci projektu Stredoveká legenda v Európe, ktorú podporilo Ministerstvo kultúry SR v rámci programu PRO SLOVAKIA, sa divadlo predstavilo s inscenáciu Potkaniar na medzinárodnom festivale Valise v Lomźi a festivale Divadlo európskych regiónov v Hradci Králové (Česká republika). Hru Potkaniar s úspechom odohralo aj na oslave jubilea tamojšieho bábkového divadla v poľskom Bialystoku.

Okrem spomínaných zájazdov v zahraničí prezentovalo svoju súčasnú tvorbu aj na Slovensku, na prehliadke Bábková Žilina, kde  odohralo najnovšiu hru Jána Uličianskeho Zvonkohra.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>