Billy Barman naservíroval novú šou. Modrý jazyk mieri do košíc

(aktuality.sk; 27/11/2013; Aktuality.sk ; Zaradenie: Aktuality.sk)

Bratislavské MMC sa stalo v utorok večer svedkom strhujúcej zvukovej i svetelnej šou v podobe krstu nového albumu skupiny Billy Barman – Modrý jazyk. Po vydarenom koncerte v Bratislave sa kapela presúva na východné Slovensko. Už v piatok ju totiž čaká druhý koncert spojený s krstom pre košických fanúšikov v Kasárňach/Kulturparku.

 

Bratislava zažila uplynulý večer na vlastnej koži novú koncertnú šou skupiny Billy Barman spojenú s krstom albumu Modrý jazyk. Druhá štúdiová nahrávka jedného z najvýraznejších zjavov na slovenskej hudobnej scéne zaznela poprvýkrát naživo v bratislavskom Klube MMC. “Týchto už poznáme, vždy je s nimi fajn. Tak teraz sme zvedaví na tých východniarov,” zhodnotil release párty spokojný Juraj Podmanický.

 

“Ja ani nemám slov – bolo to fantastické, úžasné, vau!” pridal svoje dojmy bezprostredne po návrate do backstagu Jozef Vrábel. Výnimočnú atmosféru celovečerného dvojkoncertu si pochvaľovali i predskokani Walter Schnitzelsson, ktorí dostali za úlohu rozospievať a roztancovať publikum na úvod: “Atmosféra bola úplne skvelá, vďaka tomu, že publikum sa zaplnilo veľmi rýchlo a ešte rýchlejšie sa dostalo do tej správnej nálady. Sme veľmi radi, že si s barmanmi môžeme zahrať na ich krstoch. Na ich koncerty sme chodili ešte v časoch, keď sme našu kapelu nemali. Tešíme sa, že máme možnosť hrať práve s nimi, pretože je to gitarovka a navyše, chalani sú podobná krvná skupina ako my, takže nie je o čom,” dodali schnitzelssoni, ktorí sa s barmanmi presúvajú aj na piatkový košický krst.

 

V playliste koncertu nechýbala cenou Radio Head Award ovenčená Strmá voda, prvý tohtoročný singel Ľudožrút ani aktuálny singel Traja. Potom, čo na bratislavskom pódiu poprvýkrát naživo zazneli novinky z čerstvo vydaného albumu, prišiel na rad jeho slávnostný krst. Rituál krstu si v plnej paráde užil krstný otec Janko Rehotský alias herec Michal Kubovčík. Modrý jazyk pokrstil slovom a piesňou, a vyprevadil ho medzi fanúšikov špeciálnym improvizovaným spievaným prianím, v ktorom mu zaželal, aby sa dobre predával.

 

“Netušili sme, či príde, ale prišiel. Nevedeli sme, čo urobí, ale urobil to najlepšie ako mohol,” zhodnotil vzápätí krst priamo pred zrakmi fanúšikov Juraj Podmanický, ktorý si v druhej polovici krstu vychutnal spev i hranie na gitare priamo uprostred preplneného “kotla” pod pódiom. Pre všetkých, ktorí si koncert nemohli vychutnať na vlastné oči a uši, streamovala spoločnosť iWavez internetový LIVE prenos z MMC v reálnom čase na portáli www.hudba.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>