Brány do centra kreativity v Rotterdame sa opäť otvárajú

creative industryKreatívni Slováci sa opäť môžu prihlásiť na mesačný rezidenčný pobyt do Creative Factory v Rotterdame. Tentokrát hľadáme posádku, ktorá má chuť na sebe pracovať a bude reprezentovať naše farby v mesiacoch september, október a november. Projekt Creative Industry Toolkit 2013 ponúka možnosť mesiac žiť, pôsobiť a pracovať v kreatívnom inkubátore s názvom Creative Factory na západe Holandska.

Úlohou a poslaním uchádzača bude venovať sa svojej práci, absolvovať stretnutia s odborníkmi pôsobiacimi v Rotterdame, networkovať, vymieňať si skúsenosti, hľadať odbyt a nový trh pre svoje produkty a nápady alebo nájsť nové zdroje inšpirácie, ktoré ho budú posúvať v jeho práci ďalej. Vybraní uchádzači dostanú na mesiac miesto v open space kancelárii v budove Creative Factory, v ktorej sídlia výlučne firmy a startupy pracujúce v kreatívnych odvetviach.

Creative Factory Rotterdam

V budove bývalej sýpky, prerobenej na tvorivé centrum, sídli vyše 70 kreatívnych firiem. Spoluautorom projektu na vytvorenie takéhoto priestoru a súčasným riaditeľom „továrne“ je Leo van Loon, ktorý zastupuje mesto Rotterdam aj v sieti ECBN (European Creative Business Network). V Creative Factory pôsobia veľké firmy (KPMGARARabobank) ako partneri, ktorí poskytujú svoje kapacity formou mentoringu, coachingu a vlastných nástrojov podpory malých a začínajúcich firiem. Továreň už tretí rok spolupracuje s projektom Creative Industry Toolkit, ktorý do Holandska pravidelne posiela reprezentantov kreativity z východu Slovenska. Mnohé z projektov sa stali vďaka rezidencii realitou a priniesli pozitívny rozvoj medzinárodnej spolupráce. Rezidentovi poskytnú priestory, zázemie pre tvorbu a kontakty na osoby či firmy, ktoré by mu mohli pri tvorbe pomôcť.

Čo zabezpečujeme:

-       mesačný pobyt v holandskom meste Rotterdam

-       kancelárske priestory v Creative Factory Rotterdam počas pobytu

-       ubytovanie v meste Rotterdam

-       preplatenie cestovných náhrad do výšky 200 €

-       nezabezpečujeme poistenie a náklady na stravu

Čo požadujeme:

-       hľadáme ľudí z Košíc, východného Slovenska alebo celého Slovenska, pôsobiacich v jednom z kreatívnych odvetví (architektúra, dizajn, móda, výtvarné umenie, hudba, film, fotografia, audiovízia, online media, web, social media, počítačové a konzolové hry, reklama, marketing, PR, branding, komunikácia, žurnalistika, publikačná činnosť, usporadúvanie podujatí a popularizácia kreatívnych odvetví)

-       Vek od 21 do 40 rokov v záverečný deň podávania prihlášok

-       Pracovná skúsenosť v jednom z  uvedených odvetví

-       Podnikateľský duch a schopnosť propagovať a rozvíjať oblasť kreatívneho priemyslu vo svojej krajine, v podnikateľskom prostredí a vo vzťahu k verejnosti

-       Znalosť anglického jazyka, prípadne holandského jazyka

Prihlásiť sa môžete do 5. 8. 2013 na konkrétny mesiac, počas ktorého by ste chceli v Rotterdame pôsobiť. Ak je vám to jedno, prihláste sa, na všetky 3 mesiace TU.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>