České aerolínie spoja novými linkami Bratislavu s Prahou aj Košicami

O dve nové pravidelné linky medzi Prahou a Bratislavou a Košicami a Bratislavou rozšíria České aerolínie aktuálny zimný letový poriadok. Prevádzku na oboch spojeniach začnú už 11. decembra 2013, predaj leteniek na nové lety odštartuje zajtra prostredníctvom všetkých distribučných kanálov. České aerolínie budú na oboch linkách vybavovať dva spiatočné lety každý pondelok, stredu a piatok. Od letnej sezóny 2014 ponuku rozšíria na dve spojenia denne okrem soboty. České aerolínie sa symbolicky v roku, keď si pripomínajú 90. výročie založenia spoločnosti a začatia prevádzky, opäť vracajú na svoju historicky prvú linku Praha – Bratislava. Letisko M. R. Štefánika tak znovu získa priame spojenie s hlavným mestom Českej republiky.

Letisko Košice, ilustračný záber, foto: Rado Mlýnek

Letisko Košice, ilustračný záber, foto: Rado Mlýnek

Slovensko je pre České aerolínie tradičný a prirodzený trh, na ktorom by sme chceli byť v budúcnosti aktívnejší. Spoločnosť má za sebou náročný trojročný reštrukturalizačný plán, v rámci ktorého bolo nutné zrealizovať rad nepríjemných, ale potrebných úsporných opatrení. Za toto obdobie sa zmenil nielen dopyt, ale aj samotný trh leteckej dopravy na Slovensku, ktorý dlhodobo sledujeme. V súčasnosti môžeme cestujúcim na Slovensku ponúknuť produkty, po ktorých sa dopyt zvyšuje, no na trhu chýbajú. To je hlavný dôvod otvorenia nových spojení Českých aerolínií na Slovensku,“ uviedol Jozef Sinčák, výkonný riaditeľ Českých aerolínií pre Obchod a marketing.

Zavedenie ranných a večerných spojov v najžiadanejších dňoch, tzn. v pondelok, v stredu a v piatok, ale tiež časy odletov a príletov na novej pravidelnej linke medzi Bratislavou a Prahou prispôsobili České aerolínie najmä požiadavkám obchodných cestujúcich. Odlety z Bratislavy sú plánované o 10.10 hod. a 21.05 hod., pričom lety z Prahy štartujú o 6.35 hod. a 17.30 hod. Na linku budú nasadené turbovrtuľové lietadlá typu ATR 42 alebo 72, let medzi Prahou a Bratislavou potrvá iba hodinu. Vzhľadom na prebiehajúcu rozsiahlu rekonštrukciu diaľnice D1 medzi Brnom a Prahou bude nové letecké spojenie zaujímavou alternatívou k osobnej automobilovej doprave medzi oboma hlavnými mestami. Cena spiatočnej letenky do Prahy bude v ponuke od 79 eur vrátane všetkých poplatkov.

Letisko Košice, ilustračný záber, foto: Rado Mlýnek

Letisko Košice, ilustračný záber, foto: Rado Mlýnek

V letnej sezóne 2014 viac frekvencií aj nadväzných spojov

Linka medzi Bratislavou a Prahou nadväzuje v Prahe na ďalšie spoje Českých aerolínií, a to napríklad do Barcelony, Bukurešti, Kodane, Kyjeva, Milána, Moskvy, Nice, Paríža, Ríma, Štokholmu, Varšavy, ale tiež do Soulu, čo ocenia najmä manažéri juhokórejských spoločností pôsobiacich na Slovensku. „V letnej sezóne 2014 České aerolínie zvýšia počet spiatočných spojení medzi Bratislavou a Prahou na dva denne v pracovných dňoch, cez víkend bude k dispozícii frekvencia v nedeľu večer. Od apríla 2014 tiež rozšírime počet nadväzných spojení, predovšetkým do destinácií v Rusku, napr. do Jekaterinburgu, Nižného Novgorodu, Permu, Ufy, ale aj do Zürichu alebo Ženevy. Cena prestupnej spiatočnej letenky z Bratislavy do destinácií v západnej Európe sa bude začínať od 179 eur, do destinácií v Rusku a na Ukrajine od 279 eur, vrátane všetkých poplatkov. Do Soulu sa budú môcť cestujúci z Bratislavy dostať už za cenu od 642 eur,“ dodal Stanislav Zeman, riaditeľ Českých aerolínií pre Obchod.

Za 50 minút z Košíc do Bratislavy a naopak

Spoločne s novou linkou medzi Bratislavou a Prahou České aerolínie zavádzajú aj vnútroštátne letecké spojenie medzi Košicami a hlavným mestom Slovenska. V aktuálnej zimnej sezóne bude v prevádzke ranná aj večerná frekvencia každý pondelok, stredu a piatok, od konca marca 2014 sa rozšíri tiež na utorky, štvrtky a nedele. Odlety z Bratislavy do Košíc sú plánované na 7.50 hod. a 18.45 hod., spiatočné na 9.00 hod. a 19.55 hod. Let bude trvať 50 minút. Cena spiatočnej letenky sa bude začínať od 99 eur vrátane všetkých poplatkov.

Letisko Košice, ilustračný záber, foto: Rado Mlýnek

Letisko Košice, ilustračný záber, foto: Rado Mlýnek

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>