Cestujte historickým expresom do Michaloviec

Michalovce_foto_Veronika Cholewova

ilustračné foto Michaloviec_Veronika Cholewová

Neprehliadnuteľný červený historický motorák M 131, známy aj ako Magda, vás  v sobotu (10. 8.) odvezie na festival zábavy pod názvom  Fest dupľa do Michaloviec. Zemplínska metropola spolu s Košickým samosprávnym krajom, projektom Terra Incognita a Klubom historických koľajových vozidiel z Košíc garantuje dvojitú porciu zábavy.

Záujemcov čaká dvojitá porcia zábavy, dvojníci známych osobností, dupľovaná dávka občerstvenia a dobrého vína. Fest dávka všetkého. Návštevníci z Košíc a Trebišova budú môcť využiť v sobotu, 10.8. , na dopravu do Michaloviec aj historický motorák M 131.

Miesta vo vlaku si radšej rezervujte

Z košickej železničnej stanice odchádza vlak o 8:00 hod.,  z Trebišova o hodinu neskôr. „Keďže organizátori pripravili naozaj bohatý program, späť do Košíc sa vrátime až po 21. hodine. Odporúčame preto najmä cestujúcim s malými deťmi, aby sa patrične na cestu pripravilii, aj keď v Michalovciach bude zrejme o žalúdky návštevníkov „fest“ dobre postarané. Predtým však našim cestujúcim odporúčame rezerváciu miest vo vlaku elektronicky na adrese: khkv@khkv.sk,“ pozýva Ľubomír Lehotský z KHKV.

Pre cestujúcich je pripravená špacirka po varošu  Michalovce, počas ktorej spoznajú  historické pamiatky mesta a jeho okolia. Súťažiť sa bude aj v rýchlosti jedenia a prípravy tradičného zemplínskeho jedla – „holubkov“  a svojho  víťaza budú mať aj kategórie najmenší a najväčší „holúbok“. Vinári predstavia svoje najlepšie produkty na Festivale slovenských a zahraničných vín – Dobrý ročník.

Hlavným ťahákom bude pokus o zápis do Slovenskej knihy rekordov s najväčším počtom Michalov a Michael na jednom mieste a súťaž dvojníkov známych osobností, do ktorej sa môže zapojiť každý. Viac informácií nájdete na stránkach mesta Michalovce. Súčasťou festivalu bude i stretnutie čo najväčšieho počtu nositeľov mena Michal a Michaela aj v jazykoch iných národov. Pre návštevníkov sú pripravené autogramiády a besedy známych Michalov – hudobníka, speváka, spisovateľa, športovca. Kto to bude? Nechajte sa prekvapiť!  Unikátnym podujatím Double festu sú Mihaľovski deski – slovenská prehliadka divadiel  hrajúcich v nárečí.

Programom Terra Incognita sa Košický samosprávny kraj pripojil k projektu Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013. Cieľom  programu na podporu kultúrneho turizmu je prepojenie tradícií regiónu s kultúrnym dedičstvom Európy. Na troch tematických cestách – Vínnej, Gotickej a Železnej – sa v tomto roku uskutoční 13 kľúčových podujatí programu Terra Incognita. Ich dramaturgia sleduje  tri základné línie: tradície,  príbehy, viažuce sa k miestu konania a komunitné aktivity. Michalovský Fest dupľa je tiež jedným z týchto podujatí.

Klub historických koľajových vozidiel sa ako jediný klub svojho druhu v Košickom kraji, venuje záchrane a obnove železničnej histórie. Pravidelne organizuje výlety historickým motorákom M 131.1125, známym aj ako „Magda“, po zrušených a zabudnutých tratiach Slovenska.

FD_Program

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>