Daniel Pastirčák otvoril vianočnú knižku

Verše duchovnej poézie si vypočuli poslucháči a obdivovatelia Daniela Pastirčáka priamo od ich autora. Beseda so slovenským spisovateľom naladila čitateľov a návštevníkov LitParku na vianočnú strunu. Nie však na uponáhľanú a stresovú strunu, ale pohodovú a rodinnú.

IMG_2399_1Daniel Pastirčák sa narodil v Bratislave. Spočiatku bol ateistom, no neskôr nastal v jeho živote zlom a spisovateľ prijal evanjelickú vieru. Dnes pôsobí ako kazateľ Cirkvi bratskej v Bratislave. V kostole sa snaží presadzovať umenie. Spolu so svojím tímom zaznamenáva čiastkové úspechy.

Autorove prvé verše putovali do časopisov Romboid a Slovenské pohľady.

„Dnes už poéziu číta málokto, dá sa smelo povedať, že je na ústupe,“ myslí si Daniel Pastirčák, ktorý venuje hodinu svojho dňa rozjímaniu.

„Vstávam vždy o pol šiestej ráno. Spravím si silnú kávu a potom v tichu rozjímam. Premýšľam nad vecami, ktoré ma trápia. Vlastne sa oddávam Bohu. Mnoho ľudí to nevie pochopiť a čudujú sa, že si vo svojom uponáhľanom živote vôbec nájdem hodinu času na rozjímanie. Dá sa to. Môže to robiť každý. Mne to pomáha nájsť cestu životom.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>