Dóm sv. Alžbety rozozvučí večer svetoznámy klavirista

V košickom Dóme svätej Alžbety sa dnes večer chystá výnimočný koncert. Je predzvesťou festivalu ISCM World New Music Days, ktorý sa koná v rámci EHMK – Košice 2013.

Dóm sv. Alžbety v Košiciach bude patriť hudbe Philipa Glassa. Fero Király zahrá na katedrálnom organe jeho skladby zo 60-tych a 70-tych rokov. Philip Glass sa významnou mierou pričinil o formovanie jedného z najdôležitejších štýlov hudby 20. storočia – minimal music. Príďte a vypočujte si, ako znie minimal v maximálnom priestore.

František Király je mladý klavirista, ktorý je známy najmä zo súborov Veni Music a Cluster Ensemble. Posledný rok však hrával aj sám v rôznych priestoroch po celom Slovensku.

Impozantná skladba Two Pages for Steve Reich v podaní klaviristu Fera Királya bude už dnes o 20:00 v Dóme sv. Alžbety. Mimoriadny koncert je súčasťou festivalu súčasnej hudby ISCM World New Music Days, ktorý sa v Košiciach uskutoční budúci týždeň.

Koncert je bezplatný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>