Filmy, aké v bežnom kine nenájdete

Dnes sa začína Medzinárodný festival lokálnych televízií “Zlatý žobrák” (IFoLT). Slávnostný otvárací večer sa uskutoční v Košiciach v Ges klube (L. Novomeského 13) a bude zároveň poctou Meline Mercouri. V multimediálnom programe, venovanom tejto významnej osobnosti, autorke myšlienky európskych hlavných miest kultúry, sa predstavia aj vynikajúci hudobníci z Európy – zaznejú piesne v klavírnej interpretácii Panagiota Giannaki a speváčky Olgy Kessaris z Grécka. Slávnostný otvárací večer sa tak stane príjemným úvodom jedinečného medzinárodného festivalu filmovej tvorby a zábavy.

_DSC0416

Festival,  rozdelený do troch častí – nesúťažnej prehliadky filmov, súťažnej časti “Zlatý žobrák” a sprievodného podujatia pod názvom “Esencia Košíc”, prinesie poznanie a zážitky odbornej aj širokej laickej verejnosti.

Kým odborná porota rozhodne o udelení cien v súťažnej časti festivalu “Zlatý žobrák” (ceny budú vyhlásené počas záverečného ceremoniálu 15. 6.), možnosť pozrieť si množstvo kvalitných filmov budú mať aj ostatní nadšenci filmového umenia. Nesúťažná prehliadka dokumentárnych a celovečerných filmov v rámci “Košického filmového festivalu” sa začína v stredu 12. 6., končí sa v sobotu 15. 6. V priestoroch zrekonštruovaného bábkového divadla  (Tajovského 4) a v kine Ster Century Cinemas (OC Galéria) uvidia návštevníci výber najzaujímavejších európskych filmov, ktoré v bežných kinách neuvidia. Viac ako 80 filmov z 19 krajín sveta, takmer 200 pozvaných hostí – filmových a televíznych tvorcov, producentov, odborných novinárov, umelcov, ale aj remeselníkov a gastro špecialistov, spolu s množstvom pripravených zaujímavých sprievodných podujatí sú dostatočnou zárukou, že baviť sa budú nielen Košičania, ale aj ďalší návštevníci východoslovenskej metropoly, ktorá sa v tomto roku stala Európskym hlavným mestom kultúry.

„Prehliadka filmovej tvorby, panelová diskusia a tematicky zamerané vyšehradské a balkánske stretnutia sú vynikajúcou príležitosťou,  ako oživiť mestské priestory a vzájomnú komunikáciu ľudí v nich,” povedala riaditeľka Nadácie City TV Eva Dekanovská, ktorá je organizátorkou podujatia už 19. rok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>