Fotografa inšpirovala oceliarska fabrika

IMG_7345 (1)Gilles Pourtier (FR) je fotografom z Marseille. Do Košíc prišiel spoznať miestnu históriu. Počas dvoch mesiacov rezidenčného pobytu projektu K. A.I.R. (EHMK – Košice 2013), vytvoril fotografickú inštaláciu. Najviac ho zaujala spoločnosť U. S. Steel.

Umelec sa inšpiroval rôznymi vzťahmi v meste, košickou históriou, obyvateľmi i atmosférou metropoly východného Slovenska. Primárne sa zaoberal postavením najväčšieho zamestnávateľa v oblasti ocele a jeho vplyvom na mesto.

 

„Je to prvý fotograf rezidenčného pobytu K.A.I.R. Boli tu už síce fotografické výstavy, ale nikto z autorov nebol fotografom,“ hovorí o umelcovej odlišnosti manažérka projektu K.A.I.R Adéla Foldynová.

Zážitky z rezidencie v Košiciach plánuje Gilles prezentovať aj vo Francúzsku. Po skončení výstavy v Európskom hlavnom meste kultúryKošice 2013 sa pripravuje na ďalšiu rezidenciu do iného štátu.

IMG_7349

Inštalácie z  niekoľkých menších fotiek a štyroch veľkoformátových fotografií sú umiestnené v novom pavilóne Echo multikultúrneho centra Kasární/Kulturparku. Vernisáž výstavy bude v stredu o 18:00.

 text: Veronika Cholewová

Otváracie hodiny pavilónu ECHO v Kasárňach/Kulturparku

Utorok – štvrtok

14:00 – 18:00

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>