Generácie spojené kultúrou v inscenácii “TRI”

FINALTriOZ Divadlo NEON Vás srdečne pozýva na slávnostnú premiéru tragikomickej inscenácie „TRI“, ktorá sa uskutoční dňa 26. októbra v Átrium klube, Zuzkin park 4 v Košiciach.

Dej inscenácie sa odohráva v jednom dome, v troch časových obdobiach a jeho hlavnými hrdinkami sú tri ženy z jednej rodiny, z ktorých každá chce žiť život podľa vlastných pravidiel a túžob. Námet tragikomickej inscenácie, v ktorej nechýbajú miestami až absurdné situácie, má reálny základ. Mozaikovitý príbeh prababky, babky a vnučky nemá za cieľ presne zdokumentovať historické udalosti minulého a terajšieho storočia, skôr poskytnúť individuálny pohľad na vec prostredníctvom situačných výsekov zo života bežného a historicky „nepodstatného“ jedinca. Ideou inscenácie je pripomenutie známej skutočnosti, že žiť a prežiť nebolo a nie je jednoduché.

Slávnostná premiéra je vyvrcholením projektu s názvom „Generácie spojené kultúrou“ a integruje mladý kolektív Divadla NEON s hercami v strednom a dôchodkovom veku. Za cieľ si kladie spojenie vekovo vzdialených skupín spoločnosti cez kultúrny projekt, a tým dosiahnuť lepšie vzájomné porozumenie medzi generáciami, a teda medzi hercami navzájom i voči tretej osobe (divákovi).

Projekt bol realizovaný za finančnej podpory fondu GSK spoločnosti GlaxoSmithKline Slovensko. Vstupenky na predstavenie si môžete zakúpiť na mieste, hodinu pred predstavením. Cena lístku je 1,50 € a cena zľavneného (študent, dôchodca) je symbolické 1 €.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>