Kunsthalle/Halu umenia Košice navštívili tisícky ľudí

Prvá Kunsthalle na Slovensku – Hala umenia Košice od svojho otvorenia privítala tisíce návštevníkov. Teraz sa pripravuje na medzinárodné podujatie Trienále súčasného obrazu, preto zostane do 11. septembra zatvorená. V nedeľu lámala rekordy v návštevnosti.

Trio zvučných mien súčasného umenia 3. júla slávnostne otvorilo architektonickú premenu jedného z najdôležitejších projektov EHMK. Tonyho Cragga, Constantina Brâncuşiho a Gyulu Kosice doplnila 25. júla výstava fotografií Bruna Klomfara Budova[ť] pre umenie, ktorá  predstavila dolnorakúske kultúrne stavby. Výstavy do 25. augusta vzhliadlo denne v priemere 200 ľudí. “Posledný deň sa prišlo pozrieť na súčasné umenie rekordných 570 ľudí,” uviedol Michal Štofa z Košice 2013.

2013_7_3_Kunshalle_T_Bachura_57

HUK (Hala umenia Košice) zostane zatvorená do 11. septembra. Jej brány sa verejnosti znovu otvoria 12. septembra, kedy sa v jej priestoroch uskutoční Trienále súčasného obrazu, čo by malo zasiahnuť širšiu kultúrnu infraštruktúru v meste. Hlavné prezentácie budú aj Kasárňach/Kulturparku a Východoslovenskom múzeu Košice. Sprievodné podujatia sa uskutočnia v DIG gallery, v Múzeu Vojtecha Löfflera a vo výstavnej sieni ŠUV Rotunda.

Organizátori hovoria o Trienále súčasného obrazu, ako o jednom z highlightov výtvarného umenia tohtoročnej sezóny. Koncom septembra bude v Košiciach aj svetový kongres historikov umenia a kurátorov AICA. V novembri sa chystá ďalšia zaujímavá výstava súčasného britského umenia po Warholovi British Express v spolupráci s British Council.

Nenechajte si ujsť najbližšiu vernisáž v Hale umenia Košice 12. septembra večer.

http://www.huk.sk/

Otváracie hodiny zostávajú  od 13. septembra nezmenené.

utorok – nedeľa 

11:00 – 18:00

Veronika Cholewová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>