Hip-hop City All Stars

Hip-hop City All Stars

Bombová párty hip-hopovej subkultúry, ktorá v Stars Music Clube priblíži atmosféru ulice a podá výpoveď v rýmoch, hudbe a v pohybe.

Akcia je zameraná na prezentáciu košickej hip-hop scény! Bude to “all styles” a “all stars” večer, počas ktorého uvidíte: exhibíciu košických hip-hopových tanečných skupín, súboj MCs, b-boys a hip-hop dancerov. Headlinermi večera budú hip-hopová skupina Stanica Projekt a majster v skreči, špeciálny hosť z Francúzka DJ Ordoeuvre. Predstavia sa tiež Noro s beatboxom a DJ Eskimo.

Ta dojdi, ne? More…

13. 6. 2009 od 20.00 v Stars Music Clube na Štúrovej 33.

20.00
Prezentácia košických hip-hopových tanečných skupín: Aron Tesfaye – L´MC, Martin Soľár – Cassia Dance, FRC
Battle Hip-hop Dance – all styles, Breakdance, Open Mic

23.30
Koncert Stanica Projekt

00.30 – do rána
DJ Ordoeuvre + DJ Mikias a.k.a Dj Eskimo + Noro a.k.a Tromph

Vstup je voľný.

Špeciálny Redbull Koktejl Bar bude počas celej akcie ponúkať originálne drinky.
Predaj alkoholických nápojov osobám mladším ako 18 rokov je zakázaný.
Organizátor si vyhradzue právo limitovať vstup do areálu vzhľadom na obmedzenú kapacitu klubu!

Dramaturgická spolupráca: Aron Tesfaye

Partner podujatia: Stars Music Club – Stará sladovňa

Aron Tesfaye- Lil

Aron a.k.a Mitu je slečna exotického pôvodu , ktorá skoro celý život prežila v Košiciach. V roku 2004 založila vlastnú skupinu LIL´MITU CREW. Niekoľko rokov sa venuje výuke tanca pre deti (hip-hop-krump, house dance, newstyle, hype, dancehall). Dnes je úspešnou choreografkou americkej speváčky Nicole J. McCloud a absolvuje s ňou všetky koncerty doma i v zahraničí. Odvtedy ako má Aron školu, získala mnoho ocenení a mala možnosť sa stretnúť so svetovými tanečníkmi a spevákmi. Ale stále vie kde je jej základňa, mesto, kde sa vždy rada vráti – Košice.

www.lilmitucrew.com

http://www.youtube.com/watch?v=tvMDAUVTy8g

FRC – BBOY GENIC MOLDAVA HASTA LA MUERTE CREW

Kefa a Sonet z Moldavy nad Bodvou sa venujú breakdance od roku 1997.
Ako prví v MnB to zo začiatku nemali ľahké. Tancovali na ulici, ľudia si ich všímali a získali si čoskoro ich obdiv. V roku 2000 im Centrum voľného času v MnB poskytlo priestory, kde vznikol breakdance a hip-hopu Sonet Dance Club. V roku 2002 odchodom Soneta klub zanikol. Ale to bol začiatok novej breakerskej skupiny Floor Rockers Club, ktorú založili Kefa, Pukes, Pacal, Jano, Bado, Dodoman. Postupne pribudli Genic, Eriq, Poetone, Dave. FRC vystupovali v:
Handlovej 2002, Zvolene 2002, Krupine 2002, Moldave nad Bodvou 2002, Košiciach 2003, BOTY Slovakia 2003, Proti gravitácii 2004, Break Dance Cassovia Cup 2004, BOTY Slovakia 2004, BOTY Eastern Europe 2004, Bažant Pohoda 2005, Kontrafakt Murdardo Mulano Tour 2005, Prievidza 2005, BOTY North East Europe 2005, Proti Gravitácii 2005, Bažant Pohoda 2006, 2007, 2008.

Video:

http://www.youtube.com/watch?v=R12fymlXWog

STANICA PROJEKT

Stanica Projekt je roky fungujúca formácia, ktorá namiesto pozvoľného vypúšťania voľných trackov, či hosťovačiek si pripísala aj zápis do EP 2008. Kým Fako trénoval rýmy v jeho domovskej crew Životné krédo, Dice to dával o pár ulíc ďalej s Všetci všetko. Dice založil dnes už legendárnu crew DKH, kde pôsobil Fako a známy košický poducent Hlava.

Situácia v Košiciach nebola ružová a “niečo dokázať” chcel každý. Svoje o tom vedia aj vtedajšie projekty ako WZK alebo 2Pre3, no práve Stanica Projekt si zaumienila, že do toho ide ozaj vážne a po jednom-dvoch demách a pár koncertoch skončiť nemôžu.

Hlava, Mato a Fako odišli do Anglicka. Výsledkom ich dvojročnej práce je minuloročné EP, ktoré si vydali sami a vznikalo na ich vlastnom MPC.

http://stanicaprojekt.hip-hop.sk/ukazky.html

DJ Ordoeuvre – Mathieu Montecot

DJ Ordoeuvre je jeden z najlepších DJov novej elektronickej hudby vo Francúzku. Je to showman, ktorý vo svojich jedinečných skrečoch mixuje electro, jazz a hip-hop. Tento fenomenálny umelec si vybudoval svoje meno vďaka svojmu atypickému ultra-dynamickému hudobnému štýlu. Dj Ordoeuvre získal mnohé ceny (napr. vice-svetový šampion DMC a IDA/ITF v roku 2007 a 4 x francúzsky šampión DMC).

Hral na mnohých európskych festivaloch s veľkými hviezdami ako napr. Mic Master Mike, Muggs, Razhel, Snoop Doggy Dog, Masters of Hip- Hop French Tour with Muggs, (Cypress Hill, Razhel (Roots), MicMasterMike(Beasty Boys) Astropolis festival, Hocus Pocus, Shy Fx, Derrick May, Jeff Mills, Missill, Brain Damage, Beat Torrent, Elisa Do brasil, No One is Innocent, Belgium Scratch Cup, Léopold Salon-Wien Austria, Paris International Music Market with Numark, Ort ofon & Seehneiser….

http://www.myspace.com/ordoeuvre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>