IAMX na Lete v parku nahradí pražská senzácia LUNO

LUNO

LUNO

Jeden z headlinerov festivalu Leto v parku, extravagantný IAMX, v Košiciach nevystúpi. Dôvodom sú pretrvávajúce zdravotné problémy speváka Chrisa Cornera.  Skupinu nahradí pražská senzácia LUNO.

Kapela IAMX neodohrá 9. augusta koncert na festivale v Košiciach. „Chris sa necítil dobre už niekoľko mesiacov. Trpel chronickou nespavosťou,“ informoval manažér kapely Reza Davoudi. Uviedol, že spevákov stav sa zhoršil po náročnom turné Animal Impulses. Zrušili  koncert aj v talianskom meste Molfetta.

Vstupenky, ktoré ste si zakúpili cez ticketportal, môžete vrátiť na predajnom mieste.

Česká hudobná skupina Luno bola pôvodne jednorázovým projektom Emy Brabcovej, známej z formácií Roe-deer a Khoiba. Speváčka si počas rokov účinkovania našla fanúšikov i na Slovensku. Najmä s kapelou Khoiba. Ich albumy sa začali distribuovať v Nemecku, USA i Japonsku. Ema spolupracovala aj s Muchowom, Romanom Holým, Jiřím Burianom (synom známeho pesničkára Jana Buriana) zo Southpaw.

Skupina, ktorá sa stala populárnou aj v zahraničí a okrem iného si ju za svoju predkapelu na berlínskom koncerte vybrali The Cure, je už štyri roky históriou. Jej duch sa však v roku 2009 “prevtelil” do Luna, ktoré sa stalo hneď po prvých koncertoch novou senzáciou pražských klubov. Originálna speváčka, ktorú prirovnávajú k českej Björk, vydala s novou kapelou Luno debutový album Luna Zeroth.

Jej podmanivý hlas zdôrazňuje kombináciu elektroniky, dream popu a ambientu. Fanúšikovia tohto melancholického elektro-rockového zoskupenia sa majú na čo tešiť. Lístky sú v predaji cez ticketportál alebo priamo na mieste koncertu.

 Veronika Cholewová

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>