John Malkovich mieri do Košíc ako vrah!

(Nový Čas; 12/03/2013; s.: 18,19; hkl ; Zaradenie: SLOVENSKO)

Americký herec súčasťou EHMK

KOŠICE – Očakávajú príchod hviezdy! Americký herec John Malkovich (59) by mal vystúpiť v divadelno-hudobnom predstavení Pekelná komédia v košickom Štátnom divadle v septembri na Festivale divadiel strednej Európy. Malkovich si v ňom zahrá masového vraha Jacka Unterwegera. Predstavenie má byť súčasťou programu Európskeho hlavného mesta kultúry 2013 (EHMK).

V programe meno amerického herca, ktorý bol dvakrát nominovaný na Oscara, už figuruje. ,,Boli by sme veľmi radi, keby sa podarilo, aby John Malkovich prišiel do Košíc,” uviedol Tomáš Čižmárik z tímu Košice 2013. Slávny herec, ktorý si zahral s hercami ako Michelle Pfeiffer, Keanu Reeves, Nicolas Cage či Gérard Depardieu, bude v tom čase na turné a mal by vystupovať aj vo Viedni a v Bratislave. ,,Predstavenie v Košiciach je ešte v štádiu vybavovania a je finančne aj organizačne náročné. Urobíme maximum, aby to vyšlo,” dodal T. Čižmárik. John Malkovich žije v New Yorku a okrem toho, že je úspešným hercom, je zároveň režisérom a producentom. Účinkoval asi v 70 filmoch, pričom niektoré aj produkoval a za dva bol nominovaný na Oscara (Miesta v srdci, V dráhe strely). (hkl, foto laz, sita)

John Malkovich

- je synom chorvátskeho otca Daniela a škótskej matky Joanne

- bol dvakrát nominovaný na Oscara (Miesta v srdci, V dráhe strely)

- je prvým hercom, ktorý získal cenu newyorských kritikov za stvárnenie seba samého

- je držiteľom divadelnej ceny Theatre World Award za roky 1982 1983

- stretával sa s herečkou Michelle Pfeiffer

- má dve deti s Nicolettou Peyran – dcéru Amandine (23) a syna Lowryho (21)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>