KAM DO MESTA

 

Svetový street dance

Prezentovať tanečný štýl ulice a oboznámiť s ním aj širokú verejnosť, to je cieľom akcie Invizzible World Battle Show, ktorá sa uskutoční dnes a zajtra v Steel Aréne. Toto podujatie odbúrava národnostné i vekové rozdiely svojím nadčasovým komunikačným prostriedkom – tancom a hudbou, ktorým každý rozumie. Predstavia sa špičkoví hiphoperi z rôznych kútov sveta, tanečné skupiny a dídžeji. Začiatok tanečných súbojov je o 14. hodine.

Týždeň kozmonautiky v Planetáriu

Slovenské technické múzeum pri príležitosti 55. výročia vypustenia Sputniku 1 do vesmíru pripravilo prednášku a popoludňajšie programy na vesmírnu tematiku, ktorú doplní film o kozmonautike. Začiatok o 14. hodine.

Módna šou

Večer s dobrou hudbou, módnymi vychytávkami a v spoločnosti krásnych žien sľubuje ďalšia Fashion TV Párty, ktorá sa uskutoční dnes večer v OC Galéria. Vystúpi Tomi Popovič, Peter Bic Project, moderovať bude Bruno Ciberej a modelky predvedú večerné šaty od 10 slovenských módnych návrhárov (Mikloško, Kimlička, Hanečka, Holubec, Hložníková, Pištejová…) a iné zaujímavé modely.

Ôsmy svetadiel

Muzikál z dielne Jána Ďurovčíka, plný emócií, skvelých hereckých a speváckych výkonov a najmä najväčších hitov skupiny Elán je opäť v Košicach. Stihnete ho ešte dnes a zajtra večer o 19. hodine v Divadle Cassia.

Medzinárodný jazzový Festival

Dnes vás v GeS Klube od 19. hodiny džezovo naladia rakúski muzikanti Bastian Stein Group, medzinárodný Farkaš Spišiak International Project a na záver vystúpi zoskupenie Neco Novellas z Mozambiku. V ich rytmoch a harmóniách budete môcť počuť jazz, latino, brazílsku, klasickú hudbu a tiež pop-music. Zajtra sa predstavia Pitch Bender, maďarské trio 1705 (KalteneckerPiri-Désa) či medzinárodné jazzové zoskupenie Benito Gonzalez feat. Dávid Hodek, Radovan Tariška & Tomáš Baroš.

 

Biela noc

 

V predvečer košického maratónu historické centrum mesta opäť ožije a rozžiari sa množstvom svetiel. Už tradičná Biela noc prinesie pestrú zmes najnovších trendov súčasného vizuálneho umenia, ktoré predstaví 150 domácich i zahraničných umelcov. V sobotu v noci teda Košice nebudú spať, ale od 19. do 2. hodiny ráno si každý môže vychutnávať zaujímavé inštalácie.

Festival Rozmanitosť

V nedeľu 7. októbra sa v areáli kúpaliska Ryba Anička začína festival, ktorý bude venovaný novým, aj tradičným menšinám žijúcim v Košiciach. Návštevníkom chce ponúknuť iný uhol pohľadu a priestor na premýšľanie o tolerancii a našom spolužití. Festival potrvá do 14. októbra a prinesie viacero zaujímavých podujatí, napríklad obnovenú premiéru opery Kráľ duchov v mantáckom jazyku, výstavu fotografií prezentujúcu rozmanitú tvár mesta, špeciálny program pre Lunik IX a na záver Polievkový festival, ktorého cieľom je ukázať rozmanitosť kulinárskych kultúr menšín. Predsedom poroty, ktorá bude hodnotiť polievky, bude šéfkuchár Jaroslav Žídek a víťaz získa Zlatú lyžicu.

Koncert Karla Plíhala

Karel Plíhal začínal ako kurič v divadle a sám sa učil hrať na gitare. Dnes spolupracuje s mnohými pesničkármi, v Olomouci má vlastné nahrávacie štúdio, je autorom scénických diel a spolupracoval na albumoch Jaromíra Nohavicu či bratov Ebenovcov. Na konte má aj vlastné albumy a teraz prichádza do Košíc. Koncert sa uskutoční v pondelok v historickej radnici o 19. hodine.

Husľový koncert Pavla Šporcla

Najoriginálnejší huslista v Česku– takýto titul si vyslúžil Pavel Šporcl. Zaujal nielen interpretačným majstrovstvom, ale aj netradičným vystupovaním, čím priblížil vážnu hudbu širokému publiku. V košickom Dome umenia bude koncertovať v utorok o 19. hodine a sprevádzať ho budú Tomas Vontsze na cimbale, Nikola Sléz na husliach, Jan Rigo na klavíri a kontrabase.

Výstava výtvarníkov z Miskolca

V rámci Visegrádskych dní v stredu o 17. hodine sprístupnia v Múzeu Vojtecha Löfflera výstavu štyroch mladých maliarov – držiteľov ceny Miklósa Mazsaroffa, ktorá sa udeľuje od roku 2009 a jej cieľom je podpora mladých výtvarníkov z Miskolca.

(Košický večer; 40/2012; 05/10/2012; s.: 2; nov ; Zaradenie: spravodajstvo)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>