Konferencia TEDx v duchu myšlienok hodných šírenia

„Myšlienky hodné šírenia“ – presne takto znie kľúčové motto konferencií TED. Skratka je akronymom slovného spojenia „Technology-Entertainment-Design“. Ide o americkú neziskovú organizáciu, ktorá už od roku 1990 každoročne organizuje v Kalifornii a Edinburghu svetoznáme konferencie, na ktorých poprední svetoví myslitelia a realizátori prednášajú svoj 18-minútový príhovor. 
7573888396_a49640ce04_o-400x264
TED nie je tematicky obmedzený, ponúka prednášky zo všetkých sfér života spoločnosti. Medzi rečníkmi, ktorí sa na TEDe už objavili, sú napríklad Bill Gates, Bill Clinton, Richard Branson, ale aj zakladatelia spoločnosti Google, Bono z U2, či dokonca astrofyzik Stephen Hawking. Videozáznamy ich vystúpení sú následne bezplatne prístupné na www.ted.com, kde si ich dodnes zhliadlo už viac než 500 miliónov divákov.
Formát konferencií TEDx vznikol práve v duchu motta „myšlienok hodných šírenia“. Predstavuje celosvetovú sieť miestnych, samostatne organizovaných podujatí, ktoré umožňujú ľuďom stretnúť sa a spoločne zažiť atmosféru pripomínajúcu konferencie TED. Po metropolách, ako sú Bratislava, Brno, Praha či Budapešť, si TEDx postupne buduje tradíciu aj v Košiciach.
Už na jeseň sa uskutoční druhý ročník konferencie TEDx Košice, ktorá sa bude konať 7. septembra v zrekonštruovaných priestoroch Kasární/Kulturparku. Môžete sa tešiť na inšpiratívny deň, nabitý pútavými rečníkmi napríklad z oblasti vedy, školstva, médií, IT či architektúry. Bližšie informácie o konferencii nájdete na stránke www.tedxkosice.com.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>