Konzervatoristi odohrali koncert pod holým nebom

Vo štvrtok zaplnili Hrnčiarsku ulicu a námestíčko pri Miklušovej väznici mladí talentovaní umelci z Konzervatória Exnárova 8 v Košiciach. Viac ako osemdesiat účinkujúcich roztancovalo a rozospievalo okoloidúcich, ktorí zažili dvojhodinové multižánrové vystúpenie pod názvom Konzerva proti drogám.

DSC_0319 (800x500)

„Študenti vymysleli tento názov, aby oslovili mládež, ktorú takto môžeme inšpirovať k inému spôsobu trávenia času,” vysvetlil riaditeľ Konzervatória Exnárova 8 v Košiciach Róbert Galovics.

Prostredníctvom hudby a tanca sa snažili žiaci ukázať svojim rovesníkom, ako efektívne využívať voľný čas. „Drogám sa dá ľahko podľahnúť a môžu nás pripraviť o náš talent,” povedal študent Mário Rozboril.

Divákom sa predstavil ľudový, komorný aj jazzový orchester. Podujatie doplnil dievčenský zbor Tempo, sólový spev a tanečné vystúpenia. Predstavenie prilákalo množstvo Košičanov, ktorí si vychutnali festivalovú atmosféru priamo v centre mesta.

Konzervu na Uličke remesiel pripravila nezisková organizácia Košice región umenia a kultúry pod záštitou projektu Prechádzky Uličkou remesiel, ktorého cieľom je prinavrátenie života na známu košickú Hrnčiarku ulicu.

DSC_0497 (500x800)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>