Košice 2013 poslednýkrát na Open Days v Bruseli

V dňoch 7. – 10. 10. 2013 sa Európske hlavné mesto kultúry 2013 predstavilo na 11. ročníku „Otvorených dní“ na pôde oficiálnych inštitúcií Európskej únie v Bruseli. Týždeň miest a regiónov sa už tradične konal začiatkom októbra. Organizoval ho Výbor regiónov a Generálne riaditeľstvo pre regionálnu politiku s cieľom predstaviť podiel miest a regiónov na riešení aktuálnych európskych tém. Podujatie bolo tematicky zamerané najmä na pripravované programovacie obdobie – program Horizon 2020, integrované teritoriálne investície, opatrenia na boj s klimatickými zmenami, program teritoriálnej spolupráce, sociálne inovácie a pod.

Open_days_Brusel

Práve sociálnym inováciám sa venoval seminár, ktorý spoluorganizovala kancelária KSK v Bruseli spolu s CZELLO (Českou kanceláriou pre vedu a výskum), Bohemia EU Planers a kanceláriou Olomouckého kraja. Košice 2013 sa tento raz s titulom Európske hlavné mesto kultúry 2013 rozlúčilo sprievodným kultúrnym programom a to vystúpeniami talentovanej flautistky Jany Samuelisovej.

Košický samosprávny kraj bol prezentovaný ako miesto sociálnych inovácií vedúcim kancelárie KSK v Bruseli Martinom Mojžišom ako miesto sociálnych inovácií prezentoval vedúci kancelárie KSK v Bruseli Martin Mojžiš.

Zúčastnilo sa ho vyše 5000 registrovaných návštevníkov, ktorí si mohli vybrať z viac ako 100 rôznych workshopov a podujatí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>