Košice sa aj tento rok zapoja do Hodiny Zeme

Košice sa opäť zapoja do celoslovenského ekologického podujatia Hodina Zeme. V uplynulom roku metropola východu v rámci neho vypla na hodinu verejné osvetlenie na Alejovej ulici. Tento rok k nej pribudne aj Južná trieda, čím sa ušetrí dvojnásobok elektrickej energie.

Kosice_img43

Hodina Zeme je celosvetovým podujatím, ktoré sa koná od roku 2007. Každoročne sa do nej zapája väčší počet firiem, miest a obyvateľov. Košice sa do projektu oficiálne prvýkrát zapojili v roku 2010 vypnutím osvetlenia niektorých dominánt historického centra mesta a časti jeho juhozápadného obchvatu.

Tento rok sa Košice do projektu zapoja vypnutím 150 svietidiel verejného osvetlenia na Alejovej ulici (od kruhového objazdu na Moldavskej  po Rastislavovu ulicu) a 147 svietidiel na Južnej triede (od križovatky Jantárová  po ulice Nižné Kapustníky – most VSS, Červený rak – salaš Barca). V oboch prípadoch pôjde o vypnutie svetiel na hodinu v čase od 20.30  do 21.30 hod., a to už túto sobotu 23.marca.

Tieto lokality boli zvolené z dôvodu nízkeho pohybu chodcov, veľkého efektu vypnutia verejného osvetlenia a technických možností. V oboch oblastiach pôjde o ušetrenie cca 45,4 kW elektrickej energie.

Aj tento rok sme sa rozhodli zapojiť sa do projektu Hodina Zeme, ktorý považujeme za efektívny spôsob ako upriamiť pozornosť na životné prostredie a úsporu elektrickej energie,“ povedal primátor Richard Raši.

Do projektu Hodina Zeme sa môžu zapojiť všetci obyvatelia Košíc vypnutím osvetlenia alebo iných elektrických spotrebičov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>