Košice sa stali členom siete NuitBlancheEurope

Záujem verejnosti, úspešná organizácia a kvalita ponúkaných inštalácií druhého ročníka Bielej noci/NuitBlanche 2011 priniesli Košiciam oficiálne začlenenie do európskej siete NuitBlancheEurope, ktorá združuje mestá, v ktorých sa tento obľúbený festival súčasného umenia vo verejnom priestore organizuje. Mesto Košice o tom informoval primátor Paríža.

„Som veľmi poctený, že ste sa rozhodli práve pre toto podujatie, ktoré je inšpirované Parížom a centrum vášho krásneho mesta ste otvorili súčasnému umeniu. Pri vzniku NuitBlanche som netrval na tom, aby sa striktne používal len tento názov. Na Slovensku môžete pokojne používať názov Biela noc. Chcem vás uistiť, že mesto Paríž zaradí vašu Bielu noc do svojich dokumentov a zoznamov,” napísal v liste adresovanom košickej radnici primátor Paríža Bertrand Delanoë.
„Je pre nás nesmiernou cťou, byť súčasťou tohto veľkolepého projektu, ktorý vo svete za posledných 10 rokov preukázal svojou návštevnosťou a umeleckou kvalitou svoju jedinečnosť a dôležitosť vo svete súčasného umenia. Som veľmi rada, že tak ako v Paríži, aj u nás v Košiciach sa projekt teší veľkej návštevnosti a pozitívnym ohlasom. Dúfam, že takýchto medzinárodných projektov tohto typu bude v Košiciach čím ďalej viac a postupne sa stanú neoddeliteľnou súčasťou mesta a jeho obyvateľov. Momentálne už pracujeme na jeho treťom ročníku, ktorý sa uskutoční 6.októbra 2012 a bude plný noviniek a vylepšení,” uviedla Zuzana Pacáková členka tímu Košice 2013, n.o. a zároveň kurátorka Bielej noci.

Biela noc/Nuit Blanche 2011 prilákala v sobotu, 1. októbra 2011 do centra Košíc takmer 50 tisíc návštevníkov. Davy súčasného umeniachtivých divákov sa doslova valili Hlavnou ulicou i jej priľahlými uličkami, kadiaľ viedla trasa 32 umeleckými inštaláciami. Príjemná jesenná noc, skvelá organizácia, zaškolení dobrovoľníci, infotabule a infostánok vo Východoslovenskej galérii, otvorené reštaurácie a bary, to všetko prispelo k skvelej atmosfére druhého ročníka Bielej noci.

Viac o Bielej noci 2011.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>