Košice zažívajú svojich 15 minút slávy

foto_Veronika CholewovaTo, že sa kultúrnemu mestu dostal priestor v svetovom médiu a práve malému, ale zaujímavému Slovensku,  je výsledok návštevy novinárov z USA a ich európskemu turné, počas ktorého spoznávali Európu. Novinárke Lovato Kimberley sa z mnohých miest najviac zapáčili  Košice. Preto sa rozhodla o svojich dojmoch napísať práve do uznávaného mesačníka, s ktorým spolupracuje.

V článku pod titulkom Slovensku sa dostáva svojich 15 minút slávy prezentuje autorka zaujímavú architektúru Košíc, druhého najväčšieho slovenského mesta, ktoré je v tomto roku Európskym hlavným mestom kultúry. Očarila ju Ulička remesiel, kde turisti stretávajú súčasných umelcov, hrnčiarov a kováčov. Je to podľa nej mesto, kde možno ochutnať 800 druhov vín, pochádzajúcich z tokajskej oblasti. Z historických Košíc je blízko do Vysokých Tatier, fascinovali ju pamiatky svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, drevené kostolíky a mnoho ďalších pozoruhodností. Svet sa prostredníctvom magazínu dozvie aj o novej kultúrnej inštitúcií z bývalých kasární a o jedinečnom podujatí Biela noc.

Je toho dosť, čo sa na malý priestor po svete čítaného National Geographic dostalo. Pravdivého obrazu a reklamy o malinkom a čarovnom Slovensku, ktoré sa spája aj s takým menom ako je Andy Warhol.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>