Košickí majstri sveta

Súkromná základná umelecká škola  na Hroncovej ulici v Košiciach sa zo súťaže Prix Archorea v Paríži, ktorá sa konala tento víkend, vrátila ako absolútny víťaz s množstvom  cien.

Ako prezradila  riaditeľka školy a umelecká  vedúca tanečnej skupiny Bobalet Boba Brella, nominovaných mali deväť choreografií v kategórii scénický tanec a neo klasika.

Získali dokonca aj špeciálnu cenu – Grand Prix za choreografiu s názvom Posledná noc Márie Stuartovej, čím sa stali absolútnymi víťazmi súťaže.  Odbornú porotu – zloženú z choreografov, profesorov a tanečníkov parížskej opery – choreografia očarila. Predĺžený víkend v Paríži využili tanečníci na spoznávanie mesta. Obrovský zážitok mali z návštevy Eiffelovej veže a múzea v Louvri, kde si mohli dokonca vyfotografovať slávnu Leonardovu  Monu Lisu.

„Súťaž Prix Archorea v Paríži je zameraná najmä na neoklasický a klasický  tanec, preto bolo obrovským úspechom, že aj v  kráľovskej disciplíne neo-klasika sa naši tanečníci  prebojovali do finále a podarilo sa im  získať striebro s choreografiou a Bacha!. To iba potvrdzuje vysokú kvalitu našej školy a talent našich žiakov,“ dodáva Boba Brella.

IMG_1311 (800x600)

„Priznám sa, nerátali sme s tým, že budeme takí úspešní. Mali sme referencie, že ide o najprestížnejšiu súťaž scénického aj klasického tanca. Išli sme tam s deviatimi choreografiami, všetky dostali  ceny a získali sme aj špeciálne ocenenia a titul absolútneho víťaza Grand Prix. Vždy, keď sa ideme reprezentovať do zahraničia, sme pod veľkým tlakom, lebo sme majstri sveta a chceme obhájiť  tento titul. Keď sa nám to podarilo aj teraz vo Francúzsku, plakali sme od šťastia, Parížania na Bobalet z Košíc nezabudnú,“ hovorí Boba Brella.

SZUŠ Boby Brelly a Bobalet na Hroncovej ulici každoročne na jeseň organizuje  medzinárodný festival scénického tanca Art Dance a spolupracuje so zahraničnými pedagógmi a choreografmi. V júni oslávi SZUŠ a Bobalet  15 rokov od svojho založenia v Štátnom divadle v Košiciach. Bobalet si za ten čas  vybudoval silné zázemie  a meno doma aj v zahraničí. Má na konte viacero prvenstiev zo súťaží  a hrdí sa titulom Majstra sveta. Aj tento najnovší úspech je motiváciou pokračovať v zahraničnej reprezentácii Košíc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>