Lukáš Adamec rozochvel električku spevom

Cesta električkou ešte nikdy netrvala tak krátko. Ľuďom sa z nej nechcelo ani vystupovať. Očaril ich Lukáš Adamec, ktorý sa stal súčasťou akcie Hudba v električke v rámci festivalu USE THE C!TY. Zvuk koľají prehlušili spolu s gitarou Tomiho Okresa.

2013_5_24_hudba v elektricke_foto_david_hanko  (19) Električka plná hudby odštartovala so Staničného námestia. „Dúfam, že cestujúcim tento daždivý deň spríjemníme,“ povedal na začiatku cesty Lukáš. Mnohí na električku s minuloročným víťazom Česko-Slovenskej SuperStar čakali už na zastávke. Ďalší ľudia prichádzali dovnútra prekvapene s troškou strachu v očiach, ktoré sa im po chvíli rozžiarili. „Vítame vás, čo si prajete zahrať? Vyhovuje vám táto hudba?,“ prihováral sa novým cestujúcim známy hudobník. Z električky utiekli len dvaja pasažieri, ktorí sa zľakli a majú vraj radšej pokoj. Umelci a všetci naokolo to však vzali s humorom.

2013_5_24_hudba v elektricke_foto_david_hanko  (10)Nielen hudobným prejavom, ale aj úsmevom a dobrou náladou rozžiali tváre cestujúcich. „Som rád, že sa usmievate,“ komunikoval Lukáš s poslucháčmi. Dôchodkyni dokonca na želanie zaspieval pesničku od Karola Duchoňa. „Dnes som sa prvýkrát usmiala. Takéto električky by mali chodiť častejšie,“ vravela potešená pani.

Hudobná dvojica zahrala bohatý repertoár populárnych anglických pesničiek a niekoľko slovenských. „Káčerovo malo veľký úspech,“ dodal Lukáš, ktorý okrem spievania hral na hudobný nástroj kazzo.

2013_5_24_hudba v elektricke_foto_david_hanko  (11)Po skončení podujatia Hudba v električke čakal na hudobníkov ďalší koncert. Spievanie s cestujúcimi sa im veľmi páčilo a tešia sa na ďalšie podujatia EHMK. „Električkou chodievame sem-tam, ale ešte nikdy sme sa neviezli celú trasu.“ Lukáš Adamec na záver prezradil, že v júni chystá nový singel. Nie je novinkou, že začal sólovú dráhu a čoskoro ho uvidíme aj v hereckej úlohe Krysařa a samozrejme v košických uliciach.

text: Veronika Cholewová

foto: Dávid Hanko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>