Mesto si chce znovu vyplávať prvenstvo

Mesto Košice opäť pozýva širokú verejnosť, žiakov a študentov škôl, mestské časti, veľké i malé podniky , aby sa zapojili do celoštátneho podujatia Plavecká štafeta miest – 24 hodín v bazéne. Košice vyhrali túto súťaž v roku 2007, 2008, 2010, 2011 a 2012. Je čas tento triumf opäť obhájiť.  Plávať k víťazstvu sa bude už tento štvrtok,  10. októbra od 12. hodiny a štafeta sa skončí v piatok, 11. 10., na pravé poludnie v Krytej plavárni v Košiciach na Protifašistických bojovníkov 4. Stačí si zobrať plavky, zabojovať a dokázať, že Košice sú okrem kultúry aj mestom športu.

V roku 2007 sa štafety zúčastnilo 1 626 ľudí, v ďalšom roku 1 107 občanov, v roku 2009 sa z ekonomických dôvodov plavecká štafeta neuskutočnila, ale v nasledujúcom bola účasť 1 149 detí a dospelých. Rok 2011 zlákal do bazénu 1 206 plavcov a vlani sa opäť ich počet zvýšil a aktívne sa do zápolenia zapojilo 1 407 ľudí a Košice si nenechali ujsť prvenstvo v súťaži slovenských miest.

Zapojiť sa do plaveckej štafete môže každý bez rozdielu veku. Jej cieľom je naučiť obyvateľov mesta osvojiť si činnosti, vedúce k zdravému životnému štýlu prostredníctvom športu zážitkovou formou. Sčítavať sa bude počet obyvateľov mesta, ktorí zaplávajú jednu z disciplín a jednotlivé úseky, na ktorých budú plávať. Súčtom sa získa celková účasť a odplávaná vzdialenosť.

Súťažiť sa bude v ľubovoľných spôsoboch (kraul, prsia, znak, motýlik a iné nesúťažné štýly). Účastníci si môžu vybrať z disciplín 25 m, 50 m a 100 metrov. Nižšie vekové kategórie môžu plávať aj s plaveckou vestou.

Organizátormi podujatia sú Mesto Košice, Mestská časť Košice – Staré mesto, Asociácia športu pre všetkých a spoluorganizátormi Športové gymnázium SNP 104 a Ústav telesnej výchovy a športu UPJŠ Košice.

ps2013_poster_nahlad

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>