Módna šou a sny o Paríži

IMG_0964Projekt SPOTs pripravil na utorok večer obyvateľom sídliska Nad jazerom módnu prehliadku a burzu kreatívnych výrobkov. Vo Výmenníku Važecká všetci obdivovali štýlovú módnu šou, ktorú počas roka v tvorivých dielňach pripravovali pod vedením Janky Bučkovej, zapálenej pre módu.

Bol to vývoj. Pracovali sme na tom a nakoniec takmer nič nie je presne také, ako sme navrhli na začiatku,“ hovorí s úsmevom Veronika, ktorá chodí na tvorivé dielne od prvého stretnutia. Desať krásnych návrhov zdobilo mladé dievčatá, ktoré snívajú o Paríži, dizajne a kariére slávnych módnych návrhárok. Janka Bučková, ktorá obetovala veľa času, aby šaty na modelkách vyzerali pôsobivo a profesionálne, neskrývala nadšenie:Bola to najlepšia partia, akú som kedy mala v tvorivých dielňach. Bolo vidieť , že chcú, majú talent a sú to  šikovné dievčatá. Urobili obrovský pokrok – aj čo sa návrhov týka, aj napríklad ako sa obliekajú. Niektoré dievčatá chcú byť profesionálnymi návrhárkami, čo je perfektné. Teším sa už na ďalší rok.

IMG_0958Program však pokračoval malou zmiešanou burzou. Návštevníci výmenníka na konci sídliska Nad jazerom mohli obdivovať kreatívne výrobky od šikovných a aktívnych Košičanov. Mnohí si tak odnášali z tohto krásneho večera nielen dobrý pocit, ale aj pekné náušnice či vyšívanú zásteru.

foto: Michal Gedeon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>