Návštevnosť Bielej noci v Košiciach posilnia maďarskí turisti

Netradičný festival umenia Biela noc (Nuit Blanche) v Košiciach navštívia začiatkom októbra aj maďarskí turisti z Miškolca. Spoluprácu pri doprave turistov na toto prestížne podujatie dohodli Peter Germuška a Flóra Ondová-Reiterová z Košice – EHMK 2013, n.o. s viceprimátorom mesta Miškolc Péterom Pflieglerom. O tomto, ako aj o ďalších spoločných projektoch informovali predstavitelia oboch miest maďarské médiá 21. marca na tlačovej konferencii v Miškolci.

Novinárov pozvali na výstavu cestovného ruchu Menjünk Világga v Miškolci, kde budú Košice partnerom podujatia. Na výstave, ktorá začína 29. marca predstavia zástupcovia Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013, n.o. projekt nazvaný „Márai Sándor – občan Košíc.” Ponuku na zájazdy po Máraiho pamätnej ceste poslali Košičania aj maďarským cestovným kanceláriám.

Na tlačovej konferencii poďakoval organizátor výstavy István Bárdos Slovenskej agentúre pre cestovný ruch za dlhoročnú príkladnú reprezentáciu Slovenska v Miškolci. Zahraničná zástupkyňa SACR v Maďarsku Soňa Jelínková zdôraznila dôležitosť Miškolca a jeho okolia pre slovenský príjazdový cestovný ruch.

Novinári sa zaujímali o vlaňajšie štatistické údaje o počte turistov z Maďarska, kde sme ich informovali o medziročnom 15%-nom náraste maďarských návštevníkov. Viaceré otázky smerovali aj k požiaru na hrade Krásna Hôrka. Ubezpečili sme všetkých, že sa intenzívne pracuje na tom, aby bol hrad obnovený a čo najskôr sprístupnený.

Zdroj: SACR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>