Filmový spot Košíc ocenili na festivale Tourfilm v Karlových Varoch

1N7E8157aPrvý profesionálny destinačný spot Košíc, ktorý vytvorili Košičania Ján Varchola a Peter Uhrin zo spoločnosti OneClick pre organizáciu KOŠICE – Turizmus, sa dočkal na medzinárodnom festivaleTourfilm  obrovského úspechu.

V kategórii filmov do troch minút, kde bolo nominovaných 113 destinačných spotov z celého sveta, získal spot Visit Košice 1. miesto. Za KOŠICE – Turizmus sa spolu s autormi odovzdávania v Grandhoteli PUPP v piatok, 4. 10. 2013 zúčastnila Ivana Takácsová – manažérka medzinárodného marketingu. 

Festival Tourfilm je najstarším filmovým festivalom turistických filmov na svete. Tento rok sa opäť konal v Karlových Varoch v dňoch 3. – 5. 10. 2013 v Grandhoteli PUPP a v kúpeľnom hoteli Thermal. Už 46.ročníka tohto medzinárodného festivalu sa zúčastnilo 132 krajín so 747 filmami a multimédiami.

Hlavnou hviezdou festivalu bola Céline Cousteau, vnučka najstaršieho oceánografa na svete Jacquesa Yvese Cousteau, ktorý bol spoluvynálezcom aqualungu (1942), velil výskumnej lodi RV Calypso (od roku 1950)  a natočil prvý podmorský farebný film v roku 1952. Jeho filmy Svet ticha a Svet bez slnka získali Oscarov za najlepší celovečerný dokumentárny film. Jeho nasledovníkom bol nielen jeho syn, ale aj vnučka Céline, ktorá sa zúčastnila festivalu.

Víťazný spot si môžete pozrieť tu:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>