Pecha Kucha Night Košice o projektoch kreatívnej ekonomiky

IMG_1537V rámci Záverečného ceremoniálu dostali vo štvrtok možnosť odprezentovať svoju celoročnú prácu aj projekty na podporu, rozvoj a profesionalizáciu kreatívnych a kultúrnych Košičanov. Escalator a Audience development si na túto príležitosť vybrali príznačný formát  – Pecha Kucha Night Košice s poradovým číslom 29.

Predzvesťou a istou formou generálky bol už stredajší večer v Prešove, kde prezentácie odzneli na podujatí s podobnou formou – Ignite. V nej má každý prezentujúci k dispozícii 15 snímok a o každej môže hovoriť 15 sekúnd. Na Pecha Kucha ide o 20 snímok a 20 sekúnd.

Štvrok sa v kine Úsmev začal prezentáciou výsledkov netradičného mestského výskumu s názvom Masterclass SUMO od Východného pobrežia. Pechu otvoril Michal Hladký, manažér a stratég, ktorý riadi projekty, venované kreatívnemu odvetviu: „V rámci projektu Escalator sme vybraných účastníkov chceli posunúť ďalej, ukázať, naučiť a presvedčiť ich, že tým, čo robia, sa dá živiť. Preto sme sa nezameriavali na veľké organizácie a zachovávali sme regionálny charakter.“

Prvých 20 snímok, prezentácia, analýza, rast a vízie do budúcnosti patrili hostiteľom a ich kinu. Nasledovali Prešovčania Urbanika a košická špecifická mediálna galéria DIG Gallery. V téme mediálneho umenia pokračovala Michaela Bottková a nasledovala putovná Testroom gallery. Tradičný koncept nabúrala módna návrhárka Emma Korpová, ktorá namiesto snímok použila živé modelky odeté do jej modelov a tanečná skupina Outbreak so svojim tanečným číslom. Po krátkej prestávke sa na rad dostali aj ďalší účastníci – dizajnový festival Bazzart, projekt Malý Berlín, Tabačka/Kuturfabrik, združenie More music s festivalom židovskej kultúry Mazal Tov!.

O catering sa v ten večer starali chlapci zo Street art Communication, ktorí takto predstavili svoj nový projekt – reštauráciu. Záverečné slová opäť patrili Mišovi Hudákovi z Východného pobrežia: „Vďaka Ecsalatoru sa nám podarilo eliminovať aktivity, ktoré nechceme robiť a zamerať sa na tie, ktoré robiť chceme.“

Záverečné slová takmer každej prezentácie tvorili poďakovania mentorom a „coachom“ Paulovi Bogenovi a Sandymu Fitzgerladovi, ktorí s nimi celú cestu absolvovali. V priebehu večera odzneli mnohé pozitívne ohlasy, plány do budúcnosti a výsledkom je niekoľko motivovaných mladých ľudí s energiou do ďalšej práce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>