Prichádzajú Košické rozprávkové Vianoce

 

hlavna-kosice456x285Košická Hlavná ulica aj tento rok na takmer mesiac ožije v duchu rozprávkových Vianoc a prinesie celým rodinám veľa zábavy a niekoľko prekvapení. Už 5. decembra spoločne slávnostne rozsvietime vianočný stromček, čím v našom meste symbolicky odštartujeme Vianoce 2013. Vianočným programom bude Košičanov sprevádzať obrázkový kalendár, ktorý dostanú do svojich poštových schránok. 


Vianočné trhy a výzdoba

Neodmysliteľnou súčasťou tohto obdobia sú obľúbené vianočné trhy. Denne bude od 9,00 do 22,00 hod. v prevádzke 55 stánkov, ponúkajúcich bohatý sortiment chutných špecialít, vína, medoviny a suvenírov. Celý výťažok z predaja PRIMÁTORSKÉHO PUNČU bude tento rok venovaný 4 organizáciám: OZ pomocná ruka, Lux n. o., Facilitas, n. o., Usmej sa na mňa. Chýbať nebude ani stánok U.S. Steel charita, v ktorom sa vystrieda 18 organizácií a občianskych združení.
Vianočný strom, ktorý je dominantou výzdoby, pochádza z Opátky, má asi 35 rokov a 22 metrov. K minuloročnému novému vianočnému osvetleniu pribudne v tomto roku 24 nových svetelných prvkov na stĺpy verejného osvetlenia. Výzdoba je koncipovaná tak, aby ju bolo možné v nasledujúcich rokoch ďalej dopĺňať.

Otváracia show, program a tohoročné novinky

Veľká otváracia show Košických Vianoc sa uskutoční 5. decembra za účasti primátora mesta Košice a prezidenta U.S. Steel Košice na pódiu pri Immaculate. Súčasťou programu je príchod Mikuláša a anjela, Snehulienky a 7 trpaslíkov. O zábavu sa postará množstvo účinkujúcich a exkluzívny hosť – populárna speváčka Dara Rolins.
Aj počas ďalších decembrových dní ponúkneme bohatý program, ktorý bude na Hlavnej ulici denne až do 23.decembra, v časovom intervale od 17:00 hod. Tento rok Košičanov zabaví viac ako 500 domácich aj zahraničných účinkujúcich.

Ako každý rok aj teraz sme pripravili niekoľko noviniek

– Rozprávková krajina CENCÚĽOVO v celom parku za hlavným pódiom. Cencúľovo je veľkou tvorivou dielňou, plnou súťaží, hier a kreatívnej tvorivosti s nadmernými známymi rozprávkovými postavičkami.
· Premietanie známych kreslených rozprávok zo sérii NO POČKAJ, LOLEK a BOLEK na Hlavnom pódiu.
· Duchovne ladené programy pri BETLEHEME pri Dolnej bráne pribudnú počas všetkých adventných nedieľ, vrátane veľmi obľúbeného živého betlehemu s hercami a zvieratkami.
· Vianočný Design Market, ktorý pripravuje Košice – Turizmus a OZ Bazzart bude každú sobotu na nádvorí Historickej radnici.
· Vianočná ľadová show - vyrezávanie ľadových sôch so sprievodným programom pri Urbanovej veži.
· Záverečný koncert v posledný deň vianočných podujatí na Hlavnej ulici 23. decembra, ktorý bude prierezom najznámejších svetových vianočných hitov a slovenských kolied v netradičnom aranžmáne.
· Odovzdanie štafety Európskym hlavným mestám kultúry pre rok 2014 Umee a Rige počas koncertu Dve v jednom

Silvester na Hlavnej ulici

Rok 2013 bude ukončený oslavou Silvestra a vítaním Nového roka na Hlavnej ulici. Po úspechu minuloročného Detského Silvestra v Historickej radnici ho pripravíme i v tomto roku. Súčasťou tradičného programu veľkého Silvestra so speváčkou MICHAELLOU, skupinami DRIŠĽAK a POLEMIC, tanečným súborom D.S. STUDIO i diskotékou na Hlavnej ulici bude aj hudobný ohňostroj.
Pomaly sa blíži koniec, pre Košice mimoriadne dôležitého roka. V rámci napĺňania titulu Európskeho hlavného mesta kultúry 2013 sme pristupovali aj k programovej stránke projektu tak, aby sme Košičanom i návštevníkom mesta pripravili nezabudnuteľné zážitky. S veľkou radosťou sme pripravovali aj Rozprávkové Vianoce. Ľudia milujú toto obdobie a vedia si ho aj užiť, presviedčam sa o tom každý rok. Navyše, Košice sú očarujúce mesto s jedinečnou atmosférou a v tomto období hádam najkrajšie, povedal krátko pred odštartovaním Košických rozprávkových Vianoc primátor Richard Raši.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>