Európsky turnaj poézie 2013 v Košiciach

Dátum a čas:
Sobota - 07. 12. 2013 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


pavilón Papa

969221_10153418096840408_1763052739_nLiterárno-hudobné podujatie s medzinárodnou účasťou básnikov zo siedmich európskych krajín, spojené s koncertom Martina Geišberga. Záverečná exhibícia európskeho turnaja poézie, v ktorom Slovensko reprezentovala Ivona Pekárková, víťazka súťaže Básne 2013 a zároveň víťazka prvého finálového kola v Sarajeve.

Vystúpia víťazi národných básnických súťaží: Renate Aichinger (Rakúsko), Senka Marić Šarić (Bosna a Hercegovina), Mirjana Mrkela (Chorvátsko), Marco Bellini (Taliansko), Zsolt Szalai (Maďarsko), Ivona Pekárková (Slovensko), Lucija Mlinarič (Slovinsko). Ďalej vystúpia minuloroční víťazi súťaže Básne Asseco solutions: Lýdia Džundová (2011), Miroslava Ábelová (2012), Marcel Lacko (2010) a finalisti Martin Vlado a Martin Kočiš. Odznejú prednesy európskych básnikov v ich rodných jazykoch a v slovenskom preklade, a zároveň sa predstaví almanach, ktorý vznikol počas projektu European poetical tournament a obsahuje preklady súťažných básní do jazykov všetkých siedmich krajín.

Večer je spojený s koncertom Martina Geišberga, talentovaného muzikanta, ktorého hudba je charakteristická jedinečnou hudobnou poetikou.

Hrajú: Martin Geišberg (gitara, spev), Patrik Pačes (perkusie)
Večer moderuje: Peter Michalík (Rádio Devín)

Organizátor: OZ literarnyklub.sk


Poloha na mape

Načítanie mapy…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>