Výstavy K.A.I.R.

Dátum a čas:
Streda - 11. 12. 2013 - Nedeľa - 15. 12. 2013 - 13:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


K.A.I.R. prináša poslednú tohtoročnú výstavu dvoch japonských umelcov Manabu Kanai a Jun´ichiro Ishii. Podujatie je súčasťou Záverečného ceremoniálu EHMK Košice 2013. Okrem prezentácie diel umelcov z Japonska môžete vidieť 3D animáciu od českej umelkyne Petry Římalovej, ktorá bola v Košiciach na dvojmesačnom rezidenčnom pobyte s názvom Príbeh Kasární a prezentáciu fotografií belgického umelca Jima Sumkaya.

poster_manabu_webVýstava „Interpenetrating Spaces, Suspended Coincidence“ (Manabu Kanai) je pokračovaním Manabuovho záujmu o proces vytvárania špecifickej umeleckej formy, ktorá má ako nezávislá umelecká technika oddeliť/opísať čas a priestor. Na základe špecifického tvaru výstavných priestorov budovy Bravo v Kasárňach/Kulturparku vytvoril inštaláciu, ktorá má v úmysle rozobrať a opätovne spojiť náš časopriestorový zážitok.

Rezidenčný pobyt  umožnili a podporili EU-Japan fest, Japan Commitee, Youkobo ArtSpace a Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky.

Jun’ichiro Ishii predstavuje svoju novú prácu „Behind the Doors“. V rámci svojho site-specific umeleckého postupu sa snaží presunúť lokálny kultúrny kontext do svojej práce. Výstava je inšpirovaná jeho zážitkami v Košiciach počas trojmesačného rezidenčného programu v K.A.I.R.. Rezidenčný pobyt  mu umožnili a podporili Japan Fundation a Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky.

 

Príbehy kasární očami Petry Římalovej

Petra-and-CharaPočas umeleckej rezidencie v rámci EHMK v Košiciach vytvorila Petra Římalová site-specific dielo, priamo reagujúce na atmosféru prostredia kultúrneho centra Kasárne/Kulturpark. Do Košíc prišla na začiatku septembra v rámci spolupráce Plzeň 2015 a Košice 2013. Zavŕšením jej rezidencie bola októbrová videoinštalácia „Príbehy kasární“. Tvoria ju animácie, ktoré vytvorila na základe dokumentov a fotografií priestorov bývalých kasární pred rekonštrukciou.

05_12_2013_Affiches_Kosice_77_Bel_V3


Poloha na mape

Načítanie mapy…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>