Seniori to na kasárenskom parkete poriadne roztočili

Program Záverečného ceremoniálu EHMK – Košice 2013 myslel aj na seniorov. Pripravil si pre nich tančiareň. Z podujatia sa veľmi tešili. Radosť prejavili na parkete.

O tom, že na veku nezáleží, ste sa mohli na vlastné oči presvedčiť v sobotňajšie popoludnie v Kasárňach/Kulturparku. Dôchodcovia, plní energie, zaplnili tanečnú sálu v sprievode ľudovej hudby. Telá im rozhýbali až dve hudobné zoskupenia – Combo a Košickí parobci.

„Ešte sme tu nehrali, veľmi sa nám tu páči,“ povedali po odohratí ľudovej pesničky hudobníci. Zo starších pánov vyžarovala energia, ktorú rozdávali ďalej.

Dôchodcovia nám povedali, že majú veľa času a podobné akcie by uvítali aj v budúcnosti. „Vidíte, že sa zabávajú. Je to veľmi príjemné podujatie,“ vyjadril sa riaditeľ Košického konzervatória Bartolomej Buráš.  „Podobne je to so všetkým v rôznych žánroch čo má svoju kvalitu. Má to svoju historickú a umeleckú hodnotu.  Sú to veci, na ktoré máme byť hrdí,“ dodal na záver.

Text a foto: Veronika Cholewová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>