Sídlisko KVP slávi 30. narodeniny po celý rok

(korzar.sme.sk; 22/04/2013; Elena Poleková ; Zaradenie: Spravodajstvo – kosice)

Oslavy začnú v máji, poskladá sa na nich mestská časť aj ministerstvo kultúry. Sídliskové akcie predstavia históriu aj kultúru KVP.

 

KOŠICE. Sídlisko bude oslavovať okrúhle narodeniny počas celého roka. Fotosúťaž o najkrajšiu fotku sídliska už bola vyhlásená, výstava fotiek bude v septembri vo výmenníku na Wuppertálskej.

 

Fotografie budú súčasťou aj tlačených materiálov k 30. výročiu obývania sídliska KVP a kalendára MČ na rok 2014.

 

Predposledný májový týždeň bude podchod pod Iskrou na Čordákovej ulici ozdobený veľkoplošnými fotografiami obyvateľov na tému “V čom si dobrý”. Na projekte spolupracuje Spots a fotograf Šymon Kliman.

 

Študenti z Fakulty umení TUKE dostanú za úlohu pohrať sa s kaskádovitým chodníkom od fontány po Iskru vrátane okolia fontány.

 

Náučný chodník po sídlisku

 

Od augusta sa Košičania môžu tešiť aj na náučné tabule o KVP po celej ploche sídliska. Tabule priblížia históriu, kultúru, šport aj informácie o obyvateľoch či turistike v okolí. Spolupracovať na ich tvorbe bude aj Prírodovedecká fakulta UPJŠ , hlavný architekt sídliska či Milan Kolcun. Ten pripraví aj špeciálnu sídliskovú potulku v termíne 1. a 2. novembra.

 

Na svoje si prídu aj najmenší obyvatelia. Počas letných prázdnin budú na rôznych miestach premietané rozprávky pre deti. Stačí len sledovať informačné letáky koncom školského roka.

 

Oku lahodiacou akciou by mali byť aj Dni pouličného umenia v auguste. Mestská časť v rámci nich povolí grafity umelcom oživiť zastarané múry, podchody, tepelné výmenníky, obytné domy aj obchodné centrá.

 

Galavečer bude v Myslave

 

Koncom septembra počas záverečného galavečera sídlisko ocení svoje významné osobnosti, premietne dokument o projektovaní, výstavbe, vývoji a živote na sídlisku k 30. výročiu a odprezentuje, čo sa v rámci projektu stihlo zrealizovať.

 

“Tento prvý reprezentačný ples bude v Kultúrnom dome v Myslave, keďže KVP nemá takýto kultúrny priestor. Galavečer bude pre obyvateľov mestskej časti a pozvaných hostí,” hovorí starostka KVP Iveta Kijevská (SDKÚ).

Oslavy budú stáť nakoniec 16 430 eur.

 

“Tento projekt bol predmetom našej žiadosti na Ministerstve kultúry SR vo výške 35 000 eur. Vzhľadom na podstatne nižšie schválenú dotáciu na úrovni 6 500 eur sme sa rozhodli čiastkové menšie projekty upraviť, obmedziť alebo úplne zrušiť. Mestská časť má na spomínaný projekt vyčlenených 10 000 z vlastných zdrojov.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>