Silvestrovská noc 2013 bude výnimočná

2013_12_13_2v1_Foto_T_Bachura_022Mesto Košice každoročne ponúka svojim obyvateľom a návštevníkom možnosť osláviť posledný deň v roku na Hlavnej ulici. Tentokrát bude silvestrovská noc výnimočná, pretože Košice sa nelúčia iba so starým rokom, ale aj s titulom Európske hlavné mesto kultúry 2013.

Silvestrovský program na Hlavnej ulici sa začne o 20. hodine. O dobrú náladu sa prostredníctvom hudobno-tanečnej show postará niekoľko účinkujúcich. Na pódiu pri Immaculate vystúpi speváčka Michaella, obľúbené skupiny Drišľak a Polemic a chýbať nebude ani tanec v podaní tanečníkov z D.S. Studio. Návštevníkov Hlavnej ulice roztancuje DJ Pepo a možno príde aj kúzelník. Prvé sekundy roka 2014 oblohu nad mestom rozžiari pyromuzikálny ohňostroj a Nový rok s Košičanmi už tradične privíta primátor mesta Richard Raši: „Košice majú za sebou výnimočný a úspešný rok. Ďakujem všetkým obyvateľom a návštevníkom, ktorí sa spolu s nami podieľali na úspechu projektu Európskeho hlavného mesta kultúry a počas celého roka v uliciach mesta vytvárali neopakovateľnú atmosféru. Srdečne vás pozývam na rozlúčku s nezabudnuteľným rokom, ktorý sa navždy zapíše do histórie nášho mesta, aby sme spoločne, a verím, že rovnako úspešne, vykročili do roku 2014.“

Mysleli sme aj na najmladších Košičanov, ktorí nevydržia do polnoci. Po minuloročnom mimoriadne veľkom úspechu obnovenej tradície Detského Silvestra sme na deti nezabudli ani tento rok. V dopoludňajších hodinách na nich v Historickej radnici budú čakať rozprávkové postavičky, skvelí umelci, bábkoherci a detskí zabávači. Začiatok Detského Silvestra je o 10. hod. Vstupenky v limitovanom množstve sú opäť zadarmo a vyzdvihnúť si ich je možné v informačnom centre v priestoroch Historickej radnice od pondelka, 23.12.2013.

Počas silvestrovských osláv budú v centre mesta posilnené hliadky mestskej polície, zabezpečená je zdravotná pomoc a k dispozícii bude požiarna hliadka. Z dôvodu dodržania bezpečnosti a bezproblémového priebehu podujatia prosíme návštevníkov, aby nepoužívali podomácky vyrobenú pyrotechniku a predišli tak zbytočným úrazom.

 

Jedna reakcia na Silvestrovská noc 2013 bude výnimočná

  1. Dobrý deň, vstupenky na Silvestrovskú oslavu sú v limitovanom množstve? Alebo je to len pre deti, Ďakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>