Škola sa premení na svet hier a hračiek

hraveniskoUž po štvrtýkrát sa Základná škola Jozefa Urbana na Jenisejskej ulici v Košiciach premení na čarovný svet hier a hračiek. Stane sa tak v sobotu a nedeľu, 23. a 24. novembra 2013, kedy sa v jej priestoroch bude konať obľúbený Festival hier a zábavy pre deti a dospelých pod názvom Hravenisko.

Počas oboch od 9:00 do 19:00 hod. sa budú môcť malí i veľkí návštevníci Hraveniska do sýtosti hrať a zabávať vo viac ako päťdesiatich miestnostiach školy. V triedach, telocvičniach, učebniach, jedálni, aj na chodbách budú pripravené hlavolamy, logické a vedecké hračky, stavebnice, spoločenské hry, hracie konzoly, modely a hračky na diaľkové ovládanie, kreatívne hračky či hračky na podporu pohybu a rozvoj myslenia. Okrem toho budú pripravené dva detské kútiky s nafúkovadlami, plastovými preliezačkami a domčekmi s množstvom hračiek, elektro autíčka a trampolíny. Komu by to bolo málo, môže si nechať namaľovať niečo na tvár,  zúčastniť  sa tvorivých dielní či pozrieť si ukážky prvej pomoci, výroby bábok, zastaviť sa v knižnici alebo sa zahrať s maskotmi.

Bohatý bude aj sprievodný program na pódiu, v ktorom vystúpi Ujo Ľubo so svojou mini diskotékou, Bábkové divadlo z Košíc, deti z Detského domova z Podolínca a mnohých poteší krátka ukážka a následná autogramiáda hercov z muzikálu Krysař.

Veľmi zaujímavá bude aj výstava šlabikárov zberateľa Štefana Peteju z Bardejova. Návštevníci si budú môcť pozrieť takmer šesťsto šlabikárov a čítaniek z celého sveta a tiež slovenské šlabikáre od 19. storočia až po súčasnosť. Chýbať nebudú učebnice  prváčikov v Braillovom písme, v rómčine, japončine, či arabčine. Súčasťou výstavy bude aj ukážka učebných pomôcok zo začiatku 20. storočia.

Aj v tomto roku bude Hravenisko priateľské k deťom, čiže pre mamičky najmenších detí bude pripravené parkovisko pre kočiare, miestnosť na prebaľovanie, kojenie, ohrev stravy a ďalšie služby. Keďže Základná škola Jozefa Urbana je Zelenou školou, na Hravenisku sa bude separovať odpad. Počas celého dňa budú pre návštevníkov k dispozícii bufety a čajovňa s príjemnou atmosférou.

„V minulom roku navštívilo Hravenisko viac ako sedemtisíc ľudí z celého východného Slovenska. Veríme, že podujatie svojou jedinečnosťou a našou snahou pripraviť ho čo najlepšie a najzaujímavejšie, pritiahne aj v tomto roku podobný počet detí, ale aj dospelých, ktorí sa chcú vrátiť do detských čias a stráviť niekoľko hodín obyčajným hraním sa,“  uviedol riaditeľ školy Róbert Schwarcz.

Viac informácií o podujatí je na stránke www.hravenisko.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>