Staň sa súčasťou premeny pod mostom

zdroj_fb_pod mostomZanedbané okolie pod mostom na sídlisku KVP sa mení na kultúry priestor. Ešte pred pár dňami slúžil bezdomovcom, dnes dostáva novú podobu. Pridajte sa k talianskej kreatívnej skupine Esterni a spoločne s nimi premeňte priestor Pod mostom na kultúrny bod.

V Košiciach odštartovala prvá drevitalizácia verejného priestoru. Projekt Pod mostom pripravuje Architektonické štúdio Atrium a OZ UzemnePlany.sk v spolupráci s talianskou skupinou Esterni a EHMK – Košice 2013.

Dobrovoľníci, umelci, sídliskoví obyvatelia zanedbané okolie vyčistili, zem zarovnali a začali so stavbou amfiteátra, drevených sedadiel, konštrukciou pre bar i s pódiom pre dídžejov na prvú akciu v sobotu.  Na projekte spolupracujú talianski umelci, ktorí sa architektúrou vo verejnom priestore zaoberajú od roku 1995 (Esterni).

Do piatku sa hľadajú všetky ruky, ktoré by sa radi zapojili do workshopu. Nehľadá sa len mužská sila na prácu s drevom, ale aj ženská jemnosť pri malých úpravách okolia, grafici, maliari a vôbec každá pomocná ruka je vítaná.

Priestor pod mostom využijú neskôr skateri i bikeri. Ľudia si tam budú môcť v budúcnosti vyskúšať tiež šikmé lezenie. Prvé podujatie je naplánované na najbližší sobotný večer. Od 18:00 na vás čaká hudobná párty.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>