Staňte sa súčasťou festivalu tanca

Do prvého ročníka festivalu súčasného tanca New Dance Days, jediného na východnom Slovenku, sa môžete zapojiť aj vy. Vznikol so zámerom vybudovať v Košiciach platformu a stabilné zázemie pre súčasný tanec a predstaviť popredných slovenských i zahraničných choreografov a tanečníkov. Medzinárodný festival Dni nového tanca, ktorý sa uskutoční 24. – 26. októbra,  je projektom EHMK – Košice 2013.  Staňte sa jeho súčasťou. 

Divadlo-Steel-my-heart-Aupark-David-Hanko-41-300x199

Podujatie prinesie do Košíc prvú medzinárodnú prehliadku aktuálneho diania a nových trendov v oblasti súčasného tanca. Prioritou je predstaviť originálnu tvorbu mladých umelcov. Sprievodnými akciami budú workshopy známych choreografov a besedy.

Prínosom pre košickú tanečnú scénu a vývoj súčasného tanca bude aj spolupráca košických tanečníkov s japonským umelcom Yuzom Ishyiamom. Vrcholom festivalového programu bude nové tanečné dielo, ktoré spolu vytvoria. Do projektu sa môže zapojiť každý. Hľadáme  tanečníkov, scénografov, svetelných dizajnérov, hudobných skladateľov i návrhárov kostýmov, ktorí sa budú pripravovať pod choreografickým a režisérskym vedením japonského tanečníka Yuzu Ishiyama (http://www.info-api.com/).

Životopisy v angličtine, videá, fotografie, ukážky z tvorby, nápady môžete posielať do 1. septembra na mailovú adresu lydia.vargova@kosice2013.sk.  Spomedzi všetkých záujemcov o tanec si vyberie najlepších Yuzo Ishiyama. Počas septembra a októbra  bude s vybranými uchádzačmi trénovať a pripraví prvé košické tanečné súčasné dielo.

Tréningy budú v tanečnej sále v Kasárňach/Kulturparku. Prvé stretnutie s Yuzom sa uskutoční 21. septembra. Nácvik sa začína 24. septembra a potrvá do 24. októbra. Tréningy sa časovo prispôsobia študentom a zamestnaným. 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>