Suveníry z Košíc si ako prví vychutnali domáci

2013_12_12_Suveriny Kosic_Katarina Hudacinova (1)V pavilóne November alebo ako ho voláme v projekte SPOTs – “Mestský výmenník” si môžete 9. januára od 15. do 18. hodiny pozrieť poslednýkrát výstavu Súveníry z Košíc.

Fakulta umení – Katedra dizajnu TUKE a dizajnéri ideoci prezentujú výtvory pod spoločným názvom Suveníry z Košíc a naozaj sa je na čo pozerať. Nápadité kúsky vznikali teda dvojakým spôsobom. Jedna časť pod vedením ideoci počas workshopov práve vo výmenníku, a bola teda výsledkom takmer štvormesačného snaženia. Druhá časť výstavy vznikla ako suvenírové zadanie pre študentov na hodinách dizajnu.

Výstava bola aj súčasťou Záverečného ceremoniálu EHMK. Plný výmenník na otvorení znamená, že o dizajn je v Košiciach veľký záujem. A je to pravda, pretože ešte stále prichádzajú ďalší zvedaví diváci. Za skupinu ideoci Martin Marton zhrnul základné posolstvo, ktoré mali všetci na pamäti pri tvorbe suvenírov: „Chceli sme spojiť tradície s dizajnom, a to hneď takým spôsobom, ktorý by bol konkurencieschopný komerčným výrobkom.“  Vedúci Katedry dizajnu doc. Ing. Tibor Uhrín, ArtD. neskrýva radosť z toho, že na katedre aj pod jeho vedením vznikajú zaujímavé a vyzreté diela.

Foto: Katarína Hudačinová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>